Son dakika: Sonunda bu da oldu! Marketlerde stok alarmı verildi!

Koronavirüs mutasyona uğradığı için sınırlar kapanınca uluslararası nakliyat yapan tırların şoförleri isyan etti. İngiltere’den Fransa’ya feribot seferlerinin yapıldığı Dover kentinde toplanan ve Fransa’ya gitmek isteyen binlerce tır sürücüsü ile polis arasında gergin anlar yaşandı. Öte yandan İngiltere'de sınırın kapanmasının ardından marketlerde stok alarmı verildi.

Yayınlanma Tarihi: 23.12.2020 18:00
Değiştirme Tarihi: 23.12.2020 18:00
Son dakika: Sonunda bu da oldu! Marketlerde stok alarmı verildi!

 

Fransa'nın İngiltere ile kara trafiğini kısıtlı bir şekilde açma kararının ardından yüzlerce tır beklediği İngiltere’nin Dover kentinde kaos yaşanıyor. Avrupa'nın dört bir yanından binlerce sürücü günlerdir İngiltere’de mahsur kaldı. Polisle yaşanan gerginliğin, çarşamba günü sabah saat 8 civarında küçük bir grup kamyon şoförünün polis hatlarını geçmeye çalışmasıyla patlak verdiği öğrenildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Karayolu Nakliye Derneği’nden Rod McKenzie, “Sınır açıldı haberleri yayılınca şoförler tekrar bölgeye geldi ama durum öyle değil. Testler henüz başlamadı. O yüzden şoförler Fransa’ya gidemiyor” dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Geçici park yerlerinde beklemeye alınan şoförler, tuvalet imkanının olmaması ve yiyecek gıda bulamamak gibi temel ihtiyaçlarına dair şikayetlerde bulunuyor. Oluşan yoğunluğun bir an önce son bulması ve şoförlerin Noel’den evlerine varabilmesi için, İngiliz Ordusu Manston havaalanında, yaklaşık 30 dakika içinde sonuç verebilen hızlı koronavirüs testleri yapıyor. Fakat kullanılan bu hızlı testlerin aslında birçok pozitif koronavirüs enfeksiyonu vakasını gözden kaçırabileceğine dair endişeler mevcut. Yetkililer sınırda günlerdir bekleyen şoförlerin hepsinin test edilmesinin birkaç günü bulabileceğini söylüyor.

SATIŞLARDA ALARM!

Öte yandan İngiltere'nin en büyük perakende zincirlerinden Tesco, Fransa'nın geçici olarak İngiltere ile sınırını kapatmasının ardından tedarik zincirinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle bazı ürünlerin satışını sınırladı. Tesco'dan yapılan açıklamada, Noel tatili öncesi Tesco müşterilerinin yumurta, sabun ve tuvalet kâğıdı alışverişlerinin 3 paket ile sınırlandırıldığı bildirildi.

(AA)