Son dakika | Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan flaş Musa Orhan açıklaması

Son dakika... Kamuoyunun günlerdir konuştuğu Musa Orhan ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı, 18 yaşındaki İpek Er'e cinsel saldırıda bulunup, intiharına sebebiyet verdiği iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan'ın tutuklanmasını talep etti. Cinsel saldırıya uğrayan İpek Er, 16 Temmuz günü intihar girişiminde bulunmuş ve önceki gün tedavi gördüğü hastaneye hayatını kaybetmişti...

Yayınlanma Tarihi: 19.08.2020 14:21
Değiştirme Tarihi: 19.08.2020 14:23
Son dakika | Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan flaş Musa Orhan açıklaması

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı, İpek Er'e cinsel istismarda bulunan Musa Orhan ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mağdur İpek Er'in cinsel istismara maruz kalması olayı hakkında kamuyoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması yapılması uygun görülmüştür.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mağdur 07.07.2020 tarihinde Siirt Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat ederek daha önce sosyal medyada tanışıp arkadaşlık yaptığı, şüpheli Musa Orhan'ın kendisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olmuş ve derhal soruşturma başlatılmıştır.

Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma kapsamında mağdur ve şüphelinin iddia ve beyanları doğrultusunda tüm deliller toplanmış ve titizlikle değerlendirilmiştir.

Şüpheli 17.07.2020 tarihinde tutuklama istemiyle Siirt Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiştir.

Soruşturmanın tamamlanmasına müteakip şüpheli hakkında 27.07.2020 tarihinde Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesine nitelikli cinsel saldırı suçundan iddianame tanzim edilerek kamu davası açılmış ve Adli Tıp Kurumu raporunda belirtilen bulgular doğrultusunda yargılamayı yapacak mahkemeden şüphelinin tutuklanması talep edilmiştir.

Mahkemenin Başsavcılığımızın talebi hakkında bir karar vermesi beklenmekte olup yargılama süreci devam etmektedir. "