SON DAKİKA | Rusya'da bağlantı kesilen uçak denize düştü

Rusya’nın Kamçatka bölgesinde AN-26 tipi bir yolcu uçağıyla bağlantının kesildiği bildirildi. Uçakta kabin ekibiyle birlikte 28 kişinin olduğu belirtildi. Uçağın denize düştüğü açıklandı.

Yayınlanma Tarihi: 06.07.2021 11:16
Değiştirme Tarihi: 06.07.2021 11:16
SON DAKİKA | Rusya'da bağlantı kesilen uçak denize düştü

Interfax ve RIA Novosti ajansları, Kamçatka Yarımadası'ndaki Petropavlovsk-Kamçatski'dan Palana istikametindeki uçakla sinyalin kesildiğini açıkladı. Ajanslar gemideki 28 kişi arasında altı mürettebat üyesi ve bir ya da iki çocuk olduğunu duyurdu.

Rus RIA Novosti haber ajansına göre uçak denize çakıldı. Uçağın işi yapacağı Palana kenti Ohotsk Denizi'nin kıyında bulunuyor.  Uçakta 22 yolcu ve 6 kişilik mürettebatın bulunduğu ifade edilen haberde, helikopter ve uçaklarla bölgede arama-kurtarma çalışmalarının başlatıldığı kaydedildi.

Rusya'da Mayıs 2019'da Moskova'da bir havaalanı pistinde alev alan Aeroflot şirketine ait Sukhoi Superjet'in kazasında 41 kişi hayatını kaybetmişti.

Şubat 2018'de de Saratov Havayolları'na ait AN-148 tipi bir uçak, Moskova yakınlarında kalkıştan kısa bir süre sonra düştü ve gemideki 71 kişinin tamamı yaşamını yitirmişti.