Son dakika: Pakistan'da 107 yolcu taşıyan uçak kentin göbeğine çakıldı

Gelen son dakika haberine göre, Pakistan'da 107 kişi taşıyan yolcu uçağı şehrin göbeğine çakıldı. Korku dolu anların yaşandığı Karaçi kentinin yakınlarına sağlık ekipleri sevk edildi.

Yayınlanma Tarihi: 22.05.2020 13:47
Değiştirme Tarihi: 22.05.2020 16:06

Pakistan'da 107 kişinin olduğu bir yolcu uçağı yerleşim alanına düştü! Gelen ilk görüntülerde, yolu uçağının yandığı ve binaların arasından dumanların yükseldiği görülüyor. Gelen bilgilere göre düşen yolcu uçağında 99 yolcu ve 8 mürettebat bulunuyordu.

AA'dan gelen bilgilere göre, Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA) Sözcüsü Abdul Sattar, yaptığı açıklamada, Airbus A-320 model uçağın 99 yolcusuyla Lahor'dan havalandığını ve Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştüğünü belirtti.

BİRÇOK BİNA VE ARAÇ HASAR GÖRDÜ

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde uçağın düştüğü bölgede birçok bina ve aracın hasar gördüğü, bölgeye itfaiyenin de ulaştığı görülüyor.

KURTARMA EKİPLERİ BÖLGEDE

Pakistan ordusu da bölgeye kurtarma ekiplerini gönderdiklerini ve çalışmalara başlayacaklarını duyurdu.

Sindh Eyaleti Sağlık Bakanlığı ise bölgedeki hastanelerde acil durum ilan edildiğini duyurdu. 

Ülkede gönüllü ambulans hizmetleri veren Edhi Vakfı da kaza alanında yaptıkları çalışmada şu ana kadar 13 yolcunun cesedine ulaştıklarını, bölgede yaşayan 30 kişinin ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını açıkladı.