Son dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Koroanvirüs salgını ülke genelinde devam ediyor. Koronavirüs salgınını önlemek için alınan tedbirler kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması da başladı. Gelen son dakika bilgilerine göre Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 81 ilde uygulanacak 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması 21.00 itibarıyla başladı. Kesintisiz kısıtlama, 1 Şubat Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek.

Yayınlanma Tarihi: 29.01.2021 21:02
Değiştirme Tarihi: 29.01.2021 21:04
Son dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Koronavirüsle mücadele kapsamında, 1 Şubat Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Peki kimler kısıtlamadan muaf olacak? Market ve bakkal alışverişleri hangi saat diliminde yapılabilecek? İşte detaylar...

İçişleri Bakanlığı tarafından daha önce çıkarılan genelgelerle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alındı. Buna göre market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, yarın ve pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler ve bakkallar aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri bugün saat 24.00'e kadar sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek, bu iş yerleri yarın ve pazar günü 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. Online sipariş firmaları da kısıtlama süresince 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayilerine yürüyerek gidip gelebilecek.