Son dakika: Konya'da, bir iş yerinde doğalgaz patlaması meydana geldi

Konya'da korkunç bir doğalgaz patlaması meydana geldi. Konya'da bulunan bir iş yerinde doğalgaz patlaması meydana geldi. Gelen son dakika bilgilerine göre bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yayınlanma Tarihi: 09.08.2020 14:55
Değiştirme Tarihi: 09.08.2020 15:10
Son dakika: Konya'da, bir iş yerinde doğalgaz patlaması meydana geldi

Konya'nın Merkez Selçuklu ilçesi Nişantaşı Mahallesi Makami Sokak'ta bulunan bir iş yerinde doğalgaz patlaması meydana geldi. Edinilen son dakika bilgilerine göre Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık görevlisi sevk edildi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamada çok sayıda iş yerinde hasar oluştuğunu söyledi. 

Kavuş, "Şu anda ölü veya yaralı gözükmüyor. İnşallah olmaz. Binanın içi boşaltılıyor. Halen ne olduğu tam anlaşılamadı ama doğal gaz kaynaklı bir sıkışma ve patlama olduğu düşünülüyor. Yüksek basınçlı, tozu dumana katan bir patlama oldu. Ateşli veya alevli bir patlama değil. Yangın tehlikesi şu anda görülmüyor. Gerekli tedbirler alındı. Binanın üst katlarında bir hasar görünmüyor ancak yandaki ve çevredeki iş yerlerinin camları patladı." dedi.

Patlama nedeniyle iş yerlerinde hasar oluştu.