Son dakika: İstanbul Eyüp Sultan'da üst geçit çöktü, yol kapandı

İstanbul'da korku dolu anlar yaşandı. Eyüp Sultan'da üst geçit çöktü. Bu sırada yoldan geçen bir otobüs son anda çöken üst geçitin altında kalmaktan kurtuldu. Yaşanan olay sonrası TEM Bağlantı Yolu Kağıthane istikameti kapandı.

Yayınlanma Tarihi: 09.08.2020 12:55
Değiştirme Tarihi: 09.08.2020 12:55
Son dakika: İstanbul Eyüp Sultan'da üst geçit çöktü, yol kapandı

İstanbul Eyüp Sultan'da sabah saatlerinde facianın eşiğinden dönüldü. Eyüp Sultan'da üst geçit çöktü ve tam bu sırada yoldan geçen bir otobüs üst geçitin altında kalmaktan son anda kurtuldu. Yaşanan bu olay sonrası ihbar üzerine olay yerine polşs ekipleri geldi.  Çökme nedeniyle TEM Bağlantı Yolu Kağıthane istikameti yolu kapandı.

Çökme nedeniyle yolda uzun araç kuyrukları oldu. Ekiplerin olay yerindeki çalışmaları devam ediyor.

Üt geçidin altında kalmaktan son anda kutulan otobüs şoförü "Deprem gibi oldu" derken, otobüsteki yolculardan biri "2 saniye daha ileri gitmiş olsak üzerimize düşüyordu. 2 saniyeyle kurtardık" diye konuştu.

İstanbul Valiliği'nden Eyüpsultan'da çöken üst geçide ilişkin açıklama yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Bugün saat 08.30 sıralarında Eyüpsultan İlçemiz Hasdal Kışlası önünde D020 Karayolu üzerindeki yaya üst geçidi, henüz tespit edilemeyen bir nedenle çökmüştür. Çöken yaya geçici çevresinde gerekli emniyet tedbirleri alınmış olup, yolun Alibeyköy istikameti trafiğe kapatılmıştır. Yapılacak enkaz kaldırma çalışmaları nedeniyle ulaşım Kemerburgaz Kavşağından, Maslak-Ayazağa istikametine yönlendirilmektedir. Olay nedeniyle herhangi bir yaralı veya can kaybımız yoktur. Konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır" denildi.

Olay yerinde inceleme yapan Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, "Üst geçidin çökmesi dolayısıyla şükürler olsun ki herhangi bir ölü, yaralı veya vatandaşın arabasının üst geçit altında kalması gibi bir vaka yaşanmadı. Metro inşaatına çok büyük bir zarar vermediğini memnuniyetle öğrendim. Hepimize geçmiş olsun. Vatandaşlarımızın başka bir yoldan sevk edilerek trafiğin kontrol edilmesi konusunda arkadaşlar önlemlerini almış durumdalar. Her türlü tedbir alındı." dedi.

Bir gazetecinin "Kazanın neden kaynaklandığı belli mi? Sağ tarafta bir inşaat çalışması var?" sorusu üzerine Kaymakam Kara, "Bu tabii araştırma konusudur. İlgililer sebeplerini sonuçlarını araştırmaya devam ediyorlar." yanıtını verdi. (AA-DHA)