İstanbul Marmara Denizi'nde deprem! AFAD ve Kandilli merkez üssünü ve şiddetini açıkladı!

İstanbul Marmara Denizi'nde deprem! AFAD ve Kandilli merkez üssünü ve şiddetini açıkladı!
Yayınlanma Tarihi: 11.01.2020 16:40
Değiştirme Tarihi: 11.01.2020 20:25

Son dakika... Marmara Denizi Silivri açıklarında saat 16.37 sıralarında büyüklüğü 4.8 olarak ölçülen deprem meydana geldi. Deprem, İstanbul'da ve ilçelerinde hissedilirken, birçok kişi sosyal medya hesaplarından depremle ilgili paylaşımlarda bulundu. Öte yandan depremle ilgili Kandilli ve AFAD'dan açıklamalar geldi.

Son dakika haberi... Kandilli Rasathanesi, Marmara Denizi açıklarında büyüklüğü 4.8 olarak ölçülen bir depremin meydana geldiğini açıkladı. Derinliği 16.1 kilometre olarak ölçülen depremin saati ise 16.37... 

Deprem ile ilgili AFAD'dan yapılan açıklama ise Kandilli Rasathanesi'yle benzerlik gösterdi. AFAD, depremin büyüklüğünün 4.8 olduğunu duyururken, depremin merkez üssünün Marmara Denizi Silivri açıkları olduğu belirtti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

KORKUTAN İSTANBUL DEPREMİ SONRASINDA İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELDİ!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan 4,8 büyüklüğündeki depremin ardından olumsuz bir durumun iletilmediğini bildirdi. 

İmamoğlu, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, geçmiş olsun dileklerini ileterek, şu ifadelere yer verdi:

"Meydana gelen deprem sonrası AKOM koordinasyonunda tüm ekiplerimiz görev başında. Şu ana kadar ekiplerimize iletilen olumsuz bir durum söz konusu değil. İstanbul'umuza geçmiş olsun."

AFAD "GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ "

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Marmara Denizi'nde Silivri açıklarında meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığını bildirdi.

AFAD'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Marmara Denizi'nde Silivri açıklarında meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi.