Son dakika: İstanbul'da 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

İstanbul'da 4.2 büyüklüğünde korkutan bir deprem meydana geldi. AFAD'tan edinilen son dakika bilgilerine göre depremin şiddeti 4.2 olarak açıklandı. Depremin merkez üssü Tekirdağ Marmara Ereğlisi olarak açıklandı.  İstanbul Valisi Yerlikaya ilk açıklamayı yaptı. Yerlikaya yaptığı ilk açıklamada; "Deprem sonrasında gelen herhangi bir olumsuzluk yok" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2020 16:57
Değiştirme Tarihi: 24.09.2020 17:10
Son dakika: İstanbul'da 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesi yakınlarında saat 16.38'de 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'dan şiddetli hissedildi.

AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasına göre depremin büyüklüğü 4.2 olarak açıklandı. Edinilen son dakika bir başka bilgiye göre ise Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.3 olarak belirledi.

Hissedilen deprem sonrası İstanbul Valiliği'nden de flaş bir açıklama geldi. İstanbul Valiliği Saat 16.38 Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesi açıklarında 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. açıklamasında bulundu. İstanbul Valisi Yerlikaya yaptığı ilk açıklamada; "Deprem sonrasında gelen herhangi bir olumsuzluk yok" dedi.

Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi'nin (EMSC) İstanbul'da 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. EMSC depremin merkez üssünin Marmara Denizi olduğunu duyurdu. 

Haber ile ilgili metin girin!.