Son dakika: İstanbul Başakşehir'de bir atölyede patlama meydana geldi

İstanbul'da korku dolu anlar yaşandı... İstanbul Başakşehir'de bir atölyede patlama meydana geldi. Edinilen son dakika bilgilerine göre Başakşehir'de bulunan bir atölyenin kazan dairesinde korkunç bir patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti ve enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışmalar başlatıldı.

Yayınlanma Tarihi: 29.05.2020 11:39
Değiştirme Tarihi: 29.05.2020 16:25

Başakşehir, Kayaşehir'de bulunan bir kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde patlama meydana geldi. Saat 10.45 sularında meydana gelen şiddetli patlama nedeniyle atölye enkaza döndü. Meydana gelen patlamada 2 kişi hayatını kaybetti. Yapılan çalışmalar sonucunda 45 yaşındaki Gürcistan uyruklu Aleksander Chitauri ve 55 yaşındaki Mehmet  Ali Aslan'ın cansız bedenlerine ulaşıldı. 

Olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Enkaz altında kalanlar için çalışmalar başlatıldı.

Patlamayı duyan ve olay yerinde bulunan görgü tanığı o anları anlattı: "Kazan şişince patlamış. Su ısıtan büyük bir kazan vardı o patlamış.  2 kişi kalmış içeride onlarda hayatını kaybedenler" diye konuştu. Sesi duyup olay yerine geldiğini söyleyen Behlül Cırık isimli vatandaş, "Sesi duyup gürültüye geldik. Kot yıkama atölyesi burası. Çalışma yoktu içeride. Arkadaşlar bakım yapıyormuş içeride. Bakım sırasında olan bir patlama. Normalde pazartesi başlayacaklardı. Başka da kimse yokmuş yanlarında kazan dairesinin olduğu bölümde iki kişi varmış sadece.  Yaklaşık 1 kilometre falan uzaklıktan duydum sesi. Aradım kimseye ulaşamayınca geldim buraya" 

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklama şu şekilde:

"İstanbul Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinden (GAMER) alınan ilk bilgilere göre, Başakşehir ilçemiz Kayabaşı mahallesinde bulunan bir kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde henüz bilinmeyen bir sebeple saat 11.10'da patlama meydana gelmiştir. Olay yerinde yapılan ilk tespitlere göre 2 çalışan hayatını kaybetmiştir. Olaya müdahale eden İtfaiye ve AFAD arama kurtarma ekipleri, çalışmalarına devam etmektedir"
 

DHA