SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığı’ndan valiliklere yeni koronavirüs genelgesi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından etkilenmemek için istisnai durumları art niyetli kullanan kişilerin olduğu sosyal medyaya yansımıştı. Konuyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine flaş bir koronavirüs genelgesi yolladı. Genelgeye göre, sokağa çıkmanın kısıtlandığı gün ve saatlerde istisnanın kapsamı sadece muafiyet nedeni ile sınırlı olacak.

Yayınlanma Tarihi: 14.12.2020 15:55
Değiştirme Tarihi: 14.12.2020 15:55
SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığı’ndan valiliklere yeni koronavirüs genelgesi

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasında istisna kapsamının art niyetli kullanılması üzerine valiliklere genelge gönderdi.

Genelgeye göre, sokağa çıkmanın kısıtlandığı gün ve saatlerde istisnanın kapsamı sadece muafiyet nedeni ile sınırlı olacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasında, istisna kapsamındaki kişinin muafiyet durumu ile dışarıda bulunduğu zaman dilimi uyumlu olacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında, istisna kapsamındaki kişi, muafiyeti nedeniyle ikametinden ayrıldığında rutin güzergahının dışına çıkamayacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması denetimlerinde, muafiyet sebebi, zaman ve/veya güzergah uyumu bulunmaması halinde idari yaptırım uygulanacak.