SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama! "2 bin 756 kişiye işlem..."

Dün gece yaklaşık 22:00 sularında duyurulan sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika bilgisi geldi... İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 2 bin 756 kişiye adli- idari işlem gerçekleştirilmiştir" denildi.

Yayınlanma Tarihi: 11.04.2020 16:09
Değiştirme Tarihi: 11.04.2020 16:23
SON DAKİKA | İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama! '2 bin 756 kişiye işlem...'

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 kentte dün gece saat 24.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı başladığı ve yarın gece saat 24.00'a kadar devam edeceği hatırlatıldı. Yasak ilan edilen 31 ilde vatandaşların mağdur olmaması için ekmek gibi zorunlu ihtiyaçlarının valilik ve kaymakamlıklarca oluşturulan vefa sosyal destek grupları, yerel yönetimler, muhtarlar ve fırın esnafı vasıtasıyla karşılandığı kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi...

"31 ilimizde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımızın neredeyse tamamı sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde kalarak alınan karara yüksek bir oranda uyum sağlamıştır. Ancak bazı illerimizde az sayıda da olsa alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha ve TCK'nın ilgili kanun maddeleri kapsamında adli ve idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 2 bin 756 kişiye adli/idari işlem gerçekleştirilmiştir. Vatandaşlarımıza, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında aldığımız tedbirlere, göstermiş oldukları duyarlı yaklaşımdan dolayı teşekkür ederiz."