Son dakika haberi... Şanlıurfa kara yolunda iki aile arasında çatışma

Son dakika haberi... Şanlıurfa'da arazi meselesi yüzünden iki grup arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. Şanlıurfa Adıyaman kara yolunda devam eden kavgada silahlar da kullanıldı. Olayda 5 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı. Kavgaya karıştığı belirtilen 3 kişinin ise gözaltında olduğu ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi: 26.12.2020 15:49
Değiştirme Tarihi: 26.12.2020 16:51
Son dakika haberi... Şanlıurfa kara yolunda iki aile arasında çatışma

Olay, öğle saatlerinde Remzi Mahallesi'nde meydana geldi. Aralarında uzun süredir arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet olduğu belirtilen Avcı ve Polat ailelerinin fertleri, bu meseleyi görüşmek üzere bir araya geldi. Görüşme sırasında taraflar arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma tabanca ve uzun namlulu tüfeklerin kullanıldığı kavgaya dönüştü. Karayolu üzerine taşınan silahlı kavgada, 3 kişi olay yerinde hayatını kaybetti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Çatışma dakikalarca sürerken, mahalleli büyük korku yaşadı. İhbar üzerine mahalleye çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Jandarma ekipleri, çevre güvenliğini sağlarken, sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde 4 kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi. Yaralanan 5 kişi ise ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Acil serviste tedavi alına alınan yaralılardan 2'si de doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Jandarma ekipleri, yeni bir olay yaşanmaması için hem mahallede hem de yaralıların tedavi gördüğü hastanelerin çevresinde güvenlik önlemi aldı. Kavgaya karıştığı belirlenen 3 kişi ise gözaltına alındı.

KAVGADA ÖLENLERİN İSİMLERİ

Kavgada ölen kişilerin Mehmet Emin Avcı, Ömer Avcı, Mustafa Avcı, Elif Avcı ve İbrahim Polat olduğu belirtildi. Hastanede tedavileri süren 3 yaralının ise sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Etiketler: şanlıurfa