Son dakika haberi... Sahte içki nedeniyle 7 kişi hayatını kaybetti! Valilik korkunç ayrıntıyı açıkladı

Son dakika haberine göre, Kırıkkale'de sahte içkiden zehirlendiklerini düşünerek hastaneye başvuran 8 kişiden 7'si hayatını kaybetti. Konuyla ilgili Kırıkkale Valiliği'den flaş bir açıklama geldi. Valilik, "Konu ile ilgili olarak yapılan ilk araştırmada, şahısların aynı marketten temin ettikleri dezenfektan olarak kullanılan etil alkol bazlı yüzey temizleyici sıvılara içki aromaları karıştırmak suretiyle kendi yaptıkları karışımı içmeleri neticesinde zehirlenmiş oldukları anlaşılmıştır." ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2020 17:20
Değiştirme Tarihi: 09.10.2020 17:20
Son dakika haberi... Sahte içki nedeniyle 7 kişi hayatını kaybetti! Valilik korkunç ayrıntıyı açıkladı

Sahte içki nedeniyle 7 kişi hayatını kaybetti, 1 kişinin ise tedavisi sürüyor. Kırıkkale'de yaşanan olay sonrası Kırıkkale Valiliği'nden son dakika açıklaması geldi. 

Valiliğin açıklaması şöyle:

"İlimiz Yüksek İhtisas Hastanesi'ne alkol zehirlenmesi şüphesiyle 07-08 EKİM 2020 tarihlerinde toplam (8) vatandaşımız intikal etmiş olup bu şahıslardan (7) vatandaşımız vefat etmiş, (1) vatandaşımızın tedavisi ise halen devam etmektedir.

Konu ile ilgili olarak yapılan ilk araştırmada, şahısların aynı marketten temin ettikleri dezenfektan olarak kullanılan etil alkol bazlı yüzey temizleyici sıvılara içki aromaları karıştırmak suretiyle kendi yaptıkları karışımı içmeleri neticesinde zehirlenmiş oldukları anlaşılmıştır.

Söz konusu olaya ilişkin olarak (3) şüpheli şahıs 09/10/2020 günü yakalanarak gözaltına alınmış ve haklarında adli ve idari işlem başlatılmış olup işlemleri halen devam etmektedir."