Son dakika haberi... Rusya'dan ikinci koronavirüs aşısıyla ilgili açıklama: 15 Ekim'e kadar tamamlanacak

Geçtiğimiz haftalarda dünyanın ilk tescil edilen koronavirüs aşısı Sputnik V'yi açıklayan Rusya, ikinci koronavirüs aşısı EpikVakKorona'nın da 15 Ekim'e kadar tamamlanacağını duyurdu. 

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 12:14
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 12:14
Son dakika haberi... Rusya'dan ikinci koronavirüs aşısıyla ilgili açıklama: 15 Ekim'e kadar tamamlanacak

Açıklama, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu olan Rospotrebnadzor'dan yapıldı. Kurum, Rusya'nın ikinci Kovid-19 aşısı olan, Vektör Bilim Merkezi tarafından geliştirilen EpiVakKorona aşısının tescil prosedürünün 15 Ekim'e kadar tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Öte yandan çalışmaları halen yürütülen Sputnik V'in tescil edilmesinin ardından 3. faz testlerinin de sürdüğü belirtildi. 

Rospotrebnadzor'dan yapılan açıklamaya göre Rospotrebnadzor bünyesindeki Vektör Bilim Merkezi tarafından geliştirilen EpiVakKorona aşısının 15 Ekim'e kadar tescil edilmesi planlanıyor.

Kurumdan yapılan açıklamada "Rusya Sağlık Bakanlığı, 03.04.2020 tarih ve 441 sayılı Rusya Hükümeti Kararnamesine uygun olarak EpivakKorona aşısının tescil prosedürüne başladı. Prosedürün 15 Ekim'e kadar tamamlanması planlanıyor" dendi.