Son dakika haberi... Maçka Parkı'nda kırık cam şişesiyle doktorun boğazını kesmişti! Sözleri şaşkına çevirdi

11 Haziran günü Maçka Parkı'nda psikiyatri asistanı Süleyman Dönmezler'i kırık cam şişesiyle ağır şekilde yaralayan tutuklu sanık Emrah Danışman, 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada ilk kez hakim karşısındaydı. Olay sonrası kimsenin onu engellemeye çalışmadığını söyleyen Danışman, yürüyerek olay yerinden ayrıldığını, İSPARK görevlilerini yanına gidip ambulansı aramalarını söylediğini ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2020 10:46
Değiştirme Tarihi: 08.10.2020 10:47
Son dakika haberi... Maçka Parkı'nda kırık cam şişesiyle doktorun boğazını kesmişti! Sözleri şaşkına çevirdi

Olay günü Maçka Parkı'nda alkol içtiğini söyleyen Emrah Danışman, saldırdığı Süleyman Dönmezler'in o gün kendisine seslenerek, 'Neden kadınları bakıyorsun, tacizci' dediğini ve annesine küfür ettiğini iddia etti. Danışman o anları böyle anlattı: 

“Ailevi sıkıntılarımdan dolayı yanıma alkol alarak Maçka Parkı’na gittim. Müşteki bana seslenerek ‘Neden kadınlara bakıyorsun, tacizci’ diyerek anneme küfür etti. Benim yanındaki kadınlardan haberim yoktu. Sonrasında müşteki bana saldırdı. Elimdeki şişeyi hedef gözetmeden salladım. Müştekiyle aramda husumet yoktu, pişmanım. Sonrasında yürüyerek olay yerinden uzaklaştım.”

Mahkem Başkanı, sanık Emrah Danışman'a olay yerinden nasıl ayrıldığı, kimsenin kendisine müdahale edip etmediğini sorusunu yöneltti. 

Mahkeme Başkanı sanığa “Olay yerinden elini kolunu sallayarak mı ayrıldın? Kimse olaya müdahale etmedi mi” şeklinde soru sordu. Sanık da “Olay sırasında etrafta insanlar vardı ama beni engellemeye çalışan olmadı. Yürüyerek ayrıldım. İSPARK görevlilerinin yanına giderek ambulans çağırmalarını söyledim. Ben panik halinde olduğum için korkutmak amacıyla şişeyi kırdım. Müştekiden ve ailesinden özür dilerim. Beraatimi istiyorum” dedi. 

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, hastane kayıtlarındaki belgelerin Adli Tıp İhtisas Kurulu’na gönderilmesine, olaya şahitlik eden Meltem Şen ve Deniz Öztürk’ün tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi. 

Kaynak: DHA

Etiketler: Maçka parkı