EBA sisteminin çökmesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitimin en önemli ayağı olan EBA sistemi çöktü. EBA sistemine giriş yapmak isteyen öğretmenler ve öğrenciler, 'çok kalabalık' uyarısıyla karşılaştı. Çok sayıda kişi, EBA çöktü mü, neden çöktü? Sorularının yanıtını arıyor.  Öte yandan, Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Sorunun çözülmesi için çalışma devam ediyor. Taleple birlikte yoğunluk oldu, üzerinde çalışılıyor" açıklaması yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 11:01
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 11:56
EBA sisteminin çökmesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama

Koronavirüs salgını sonrası milyonlarca öğrencinin ve öğretmenin kullandığı EBA sistemi çöktü. Hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin giriş yapamadığı EBA sistemi, 'Çok kalabalık uyarısı' verdi. Sistemde yaşanan çökme nedeniyle bazı aksaklıklar da yaşandı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Öğrenciler ve öğretmenler bu uyarı ile karşılaştı: 

Şu an yüz binlerce öğretmen ve öğrenci EBA’da. Yoğunluk yüzünden sorun yaşamış olabilirsin. Bu süreçte EBA TV kanallarımız yanında.

Yayın akışı için buradan bilgi alabilirsin. İstersen hazırladığımız Eğitim Takvimi’nden günün önerilerine de bakabilirsin. En kısa sürede görüşmek üzere…

ZİYA SELÇUK'TAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, EBA TV'nin çökmesi ile ilgili 'Sorunun çözülmesi için çalışma devam ediyor. Taleple birlikte yoğunluk oldu, üzerinde çalışılıyor' açıklaması yaptı.

Selçuk, "(EBA'daki yoğunluk) Bu bizim için olumlu bir haber çünkü inanılmaz bir talep var. Özellikle yüz yüze eğitimin başladığı günlerde bu talepte bir sıçrama oluştu. Bunla ilgili teknik arkadaşlar çalışıyor. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraksamalar, aksamalar oluyor. Belli bir süre sonra gideriliyor. Şu anda da arkadaşlarımız bu çalışmanın içerisindeler. Bu altyapı giderek de daha da güçlenecek. Bu talebin karşılanması için her türlü tedbiri alıyoruz almaya da devam edeceğiz. Bu anlamda EBA destek merkezlerinin bugün itibarıyla yarım saat önceki sayı itibarıyla 8 bin 668 olduğu, akşama kadar 9 bin olur sanırım. Oralarda da çok daha rahat bir erişim imkanı olacak. Gereken tedbirler alınıyor" dedi.

Bakan Selçuk, "Bazı özel okulların bütün sınıflarda öğrencilerini almasıyla ilgili birtakım haberler bize de ulaşıyor. Bunla ilgili tüm takipler yapılıyor. Derhal soruşturma açılması ve bu konularla ilgili müeyyidelerin, yaptırımların, cezaların hayata geçirilmesi söz konusu. Bu ulusal düzeyde alınan bir karar. Kısmi olarak çok az da olsa eğer bu karara uymayan okullarımız varsa gereken tedbirler alınır, cezalar verilir" dedi.

Etiketler: EBA