Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklama ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin en kısa sürede açılacağını belirtti. Beştepe'de '2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Uzaktan eğitim tecrübesi önemli ancak örgün eğitimin yerini tutmaz. Mümkün olan en kısa sürede yüz yüze eğitimi başlatmayı hedefliyoruz' dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2020 15:11
Değiştirme Tarihi: 15.10.2020 15:11
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Uzaktan eğitim tecrübesi önemli ancak örgün eğitimin yerini tutmaz. Mümkün olan en kısa sürede yüz yüze eğitimi başlatmayı hedefliyoruz.

Burs ve kredi alan öğrenci sayımız 1 milyon 600 bini geçti. İhtisaslaşma olma üzere üniversitelerimizi belirli alanlarda marka yapmak için çabalarımız sürüyor. 2006 yılından sonra kurulmuş üniversitelerden dünyada ilk 800 arasına girmeyi başaranlar var. Bu başarı önemlidir.

'Müjdesini paylaşmak istiyorum'

(YÖK Anadolu Projesi) Bu programı bu akademik yılın ikinci döneminden itibaren hayata geçiriyoruz. YÖK Sanal Laboratuvar Projesi ile genel kimya ve fizik laboratuvarı dersleri sanal ortamda verilebilecek. YÖK Anadolu Projesi, Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek eksiklerin giderilmesini hedefliyor. Bir diğeri de YÖK-Sanal Labaratuvar projesidir. YÖK Sanal Laboratuvar Projesi ile genel kimya ve fizik laboratuvarı dersleri sanal ortamda verilebilecek.

Üniversitelerden liseler ortaokullara hatta ana sınıflara kadar etkin, işleyen bir sistem kurmalıyız

Bugünkü Türkiye 20 sene önceki Türkiye değil. Türkiye artık yetişmiş insan gücüyle küresel bir güçtür. İnsan kaynağında ciddi açıklarımız bulunuyor. Henüz arzu ettiğimiz yere gelebilmiş değiliz.

Bu vatanı canı pahasına koruyacak genç nesilleri yetiştirmediğimizde geleceğe güvenle bakamayız.

Biz robot değil insan yetiştirmenin peşinde olmalıyız bunun yolu da en doğru nesilleri yetiştirmemizden geçiyor. Son yıllarda arka arkaya yaşadığımız saldırıların her biri aynı senaryoların farklı aktörler tarafından uygulanmasıydı. En büyük gücümüzün devlet ve millet olarak kendi içimizde birlik ve beraberliğimiz olduğunu görüyoruz.

Milletten alamadığı gücü başka yerlerden devşirmeye çalışanların heveslerini kursaklarında bırakacağız.