Son dakika haberi... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Gülay Uygun'un ölümüyle açıklama

Son dakika haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un ölümüyle ilgili açıklama yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2020 15:38
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 15:38
Son dakika haberi... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Gülay Uygun'un ölümüyle açıklama

Açıklamada ''Soruşturma kapsamında bugüne kadar 20 şahsın asayiş şube müdürlüğü görevlilerince, 2 şahsın da Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadeleri alınmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca tespit edilen bulgular ışığında soruşturma her türlü ihtimal dikkate alınarak hassasiyetle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir. Cumhuriyet Başsavcılığımızca olay yerinde ölü muayene ve keşif işlemleri icra edilmiş, olay yerinde ölene ait cep telefonu ile bir adet tabanca, boş kovan ve altı adet fişek bulunarak muhafaza altına alınmış, ölen şahıs ile cesede ulaşan dokuz kişinin el svapları aldırılmıştır. Kriminal inceleme neticesinde sadece Gülay Uygun'un el svaplarında atış artığına rastlanılmıştır'' denildi. 

NE OLMUŞTU?

3 Haziran’da Keçiören'deki evde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun’un annesi de 17 Eylül akşamı, dağlık alanda başından silahla vurulmuş halde ölü bulunmuştu. 48 yaşındaki kadının intihar notu da yanındaydı.  Savcılığın yaptığı ilk incelemede kadının başının sağ tarafından vurulduğu tespit edilmişti...