Son dakika... Güleda Cankel'i öldüren Zafer Pehlivan'a ömür boyu hapis cezası

Son dakika haberi... Isparta'da eski kız arkadaşı Güleda Cankel'i öldürmek suçundan tutuklu yargılanan Zafer Pehlivan hakkında ömür boyu hapis cezası verildi.

Yayınlanma Tarihi: 20.08.2020 13:30
Değiştirme Tarihi: 20.08.2020 13:50
Son dakika... Güleda Cankel'i öldüren Zafer Pehlivan'a ömür boyu hapis cezası

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü birinci sınıf öğrencisi Güleda Cankel'i bıçaklayarak öldüren Zafer Pehlivan'a ömür boyu hapis cezası verildi. 

GÜLEDA CANKEL NE ZAMAN ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ?

Güleda Cankel, 18 Kasım günü kaldığı apartta Zafer Pehlivan tarafından kalbinden bıçaklanarak katledilmişti. Katil Zafer Pehlivan, cinayeti işlemek için Muğla'dan Isparta'ya gelmiş, cinayetten de 3 saat sonra polis merkezine giderek teslim olmuştu. 

Zafer Pehlivan cinayete dair bunları söylemişti:

“İçeri girdim, sonra kapı çaldı. Gelen, Osman diye biriydi. Güleda içeri almak istemedi. Ben Osman’ı gördüm, aşağı beraber indik. Osman bana Güleda’yı rahat bırakmamı söyledi. Ben de ‘5 yıllık arkadaşlığımız var, nasıl bırakayım?’ dedim. Osman’a gitmesini söyledim. O da gitti. Güleda ile eve çıktık. Annesini aradı. Kapatınca telefonu geri aldım.”

Pehlivan, ifadesinin devamında, telefonu elinden aldıktan sonra Cankel’in, kapıya doğru koşmaya başladığını ancak kapı kilitli olduğu için kaçamadığını söyledi. Cankel’i boğazını sıkarak, yan odaya götürdüğünü anlatan Pehlivan'ın ifadesinde şunları söylediği öğrenilmişti:

Boğazını sıktığım için hava alamadığını, dışarı çıkmak istediğini söyledi. Markete gittik. Kaçmaya başladı. Sonra telefonunu istedi. Osman’ı aradığını görünce telefonu kırdım. Yine kaçmaya başladı. Yakaladım. Aparta götürdüm. Boğazını tekrar sıktım. Hava alamadığını söyledi. Dışarı çıkmak istedi. Dışarı çıkınca tekrar kaçmaya başladı. Yakaladım.”