Son dakika: Fransa'da bıçaklı saldırı! Çok sayıda yaralı var!

Fransa'nın Nice kentinde bıçaklı bir saldırı meydana geldi. Söz konusu saldırıda üç kişi ölürken, çok sayıda da yaralının olduğu öğrenildi. Avignon kentinde ise polis slogan atıp elindeki bıçakla yayaları tehdit eden kişiyi vurarak öldürdü. 


Yayınlanma Tarihi: 29.10.2020 12:07
Değiştirme Tarihi: 29.10.2020 14:02
Son dakika: Fransa'da bıçaklı saldırı! Çok sayıda yaralı var!

Fransa'nın Nice kentinde bıçaklı bir saldırı düzenlendi. Bir kilise yakınında gerçekleşen saldırıda en az üç can kaybı var. Çok sayıda yaralı ise hastanelere taşındı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi, olayın bir terör saldırısı olduğuna inandığını ve bir kişinin gözaltına alındığını belirtti. 

Aşırı sağcı siyasetçi Marine Le Pen, parlamentoda yaptığı konuşma sırasında, saldırganın bir kadının kafasını kestiğini dile getirdi. 

Fransız İçişleri Bakanlığı, bölgedeki polis operasyonunun sürdüğünü bildiriyor. Gelen bilgilere göre polis ekipleri saldırganı vurarak etkisiz hale getirdi. Saldırganın ayrıca hastaneye kaldırıldığı ve tedavi altına alındığı bildirildi.

Avignon kentinde ise, polis bir şüpheliyi vurdu. Fransız polisi, Avignon'da slogan atıp elindeki bıçakla yayaları tehdit eden kişiyi vurarak öldürdü.