SON DAKİKA | Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama: Durum alarm verilecek boyutta

Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs salgınıyla ilgili yeni bir son dakika açıklaması geldi. DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge'den yapılan açıklamada, vaka sayılarının Avrupa'daki durumunun kaygı verici olduğu belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 15:26
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 15:26
SON DAKİKA | Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama: Durum alarm verilecek boyutta

Son dakika haberi... DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, bugün düzenlenen basın toplantısında, koronavirüs salgınına ilişkin çarpıcı bilgiler paylaştı. Kluge, koronavirüsün Avrupa ülkelerinde bulaşma oranlarının alarm verici boyutlara ulaştığını ifade etti. 

Kluge, vaka artışlarının yapılan test sonuçlarıyla da ilgili olduğunu belirtse de, yine de koronavirüs bulaşma hızının bulaşma hızının korkutan boyutlarda olduğunun altını çizdi. 

Kluge'nin değindiği bir diğer konu ise, bu ülkelerin karantina sürelerini kısaltmış olması... Kluge, kısatılan karantina süreleri için de 'kaygı verici' nitelendirmesinde bulundu. 

Dünya Sağlık Örgütü, son 24 saatte yeni koronavirüs vakalarında rekor kırıldığını açıkladı. Söz konusu zaman diliminde 307 bin 930 vaka kayıtlara geçti. Bir önceki yeni vaka rekoru 6 Eylül’de, 306 bin 857 vakayla kırılmıştı. Örgütün verilerine göre son 24 saatte virüs sebebiyle 5 bin 500 kişi de hayatını kaybetti.

Kaynak: Hürriyet
 

Etiketler: dsö - koronavirüs