Cumhurbaşkanı Erdoğan valilerle bir arada

Cumhurbaşkanı Erdoğan valilerle bir arada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde valilerle buluşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde valilerle buluşuyor. Erdoğan 81 ilin valilerine Beştepe'de toplantı halinde sesleniyor.

FETÖ İLE MÜCADELE
Recep Tayyip Erdoğan, son zamanlardaki gündem ve FETÖ ile mücadele konusunda valilerle durum değerlendirmesinde bulundu:

''Biz bunların gerçek yüzünü 17-25 Aralık sürecinde gördük ve önlemlerimizi almaya çalıştık. Ama şu an gelinen noktada bu terör örgütünün ve ele başının ne denli tehlikeli ve meczup olduğunu tahmin edilemeyecek kadar büyük olduğunu gördük. Bundan sonra adımlarımızı daha sağlam daha dirayetli daha bilinçli atacağız. 

Ve nihayetinde bu ihanet şebekesinin kökünü Allah'ın izniyle kazıyacağız...''

Valilere de bu konuda görev hatırlatması yapan Erdoğan, '' Memur azletme yarışına girmeyin, adill olmaya çalışın'' dedi.

CERABLUS'TA SON DURUM
Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye'de Cerablus'a yapılan Fırat Kalkanı sınır ötesi operasyonu da değerlendirdi ve yapılan eleştirilere de yanıt verdi:

''Devletimizin ve Milletimizin her türlü terör ile mücadelesi söz konusu olduğu bu zamanlarda sınırımızdan sızıp vatandaşlarımızın canına ve malına kast eden DAEŞ terör örgütünün bölgeden temizlenmesi için kimseden izin alacak değiliz. Biz öncelikle kendi milletimizin huzuru ve Suriye halkının da bu örgütten bıkması, çare arayışlarına girmesi sonucunda hareket ettik. Biz toprakların gerçek sahiplerinden destek ve izin aldık. Suriye'nin mevcut katil yönetiminden izin alacak değiliz. Bu süreç tüm kararlılıkla devam edecektir.''

Erdoğan her türlü terör örgütüyle büyük kararlılıkla mücadele edileceğini ifade etti. 

Yorumlar | 0
üye profil