SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika aşı ve kısıtlama açıklaması...

İki hafta önce yeni önlemleri açıklayan ve bu haftasonu da devam ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün canlı bağlantıyla katıldığı törende Gaziantep'te koronavirüs salgınıyla alakalı konuştu ve "Hayata geçirdiğimiz tedbirlerle salgını hızını kestik. Vaka ve ağır hasta sayısının hedeflediğimiz seviyenin altına düşmesiyle sınırlamaları peyderpey kaldırmaya başlayacağız. Yerli aşımızın devreye gireceği tarihe kadar ihtiyacımız olan aşıların bağlantılarını büyük ölçüde tamamladık. Aşı çalışmalarında gelinen seviye itibarıyla inşallah önümüzdeki döneme çok daha umutlu bakıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 12.12.2020 15:16
Değiştirme Tarihi: 12.12.2020 15:16
SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika aşı ve kısıtlama açıklaması...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde...

"Vaka ve ağır hasta sayılarının hedeflediğimiz seviyelerin altına düşmesiyle sınırlamaları peyderpey kaldırmaya başlayacağız. Salgının dünya ile birlikte ülkemizi de etkilediği bir dönemde ne sağlık hizmetlerimizden ne de yatırımlarımızdan taviz veriyoruz. Milletimizin hiçbir ferdini salgın döneminde yalnız bırakmadık.

AŞI AÇIKLAMASI

Aşı çalışmalarında gelinen seviye itibarıyla inşallah önümüzdeki döneme çok daha umutlu bakıyoruz. Yerli aşımızın devreye gireceği tarihe kadar ihtiyacımız olan aşıların bağlantılarını büyük ölçüde tamamladık. Salgının dünya ile birlikte ülkemizi de etkilediği bir dönemde ne sağlık hizmetlerimizden ne de yatırımlarımızdan taviz veriyoruz.

KİRA DÜZENLEMESİ VE KURAKLIK ÖNLEMLERİ

Milletimizi bu dönemde yalnız bırakmadık. 45 milyar liralık bir kaynağı milletimizin kullanımına sunduk. Kiralarda vesaire düzenlemelere gidiyoruz. Onları da kısa zamanda büyük ihtimalle kabine toplantımızın ardından açıklayacağız.

Su hayattır ülkemiz zengin su kaynaklarına sahip olmadığı için imkanlarımızı en verimli şekilde kullanmamız şarttır. Oldukça kurak bir yıl geçiriyoruz. Yağışların yarı yarıya azaldığı şu dönemde su tasarrufuna önem vermemiz gerekiyor.

Barajlarımız yeniden dolana kadar milletimizden suyu tasarruflu kullanmalarını rica ediyorum. Tasarruflu bir su yönetimine ihtiyaç var.