SON DAKİKA | Çağlayan Adliyesi'nde silahlı çatışma! Gözaltılar var...

Son dakika haberine göre İstanbul Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı çatışma yaşandı. Polisin alarma geçtiği olay sonrası gözaltıların da yaşandığı belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 09.09.2020 17:48
Değiştirme Tarihi: 09.09.2020 17:48
SON DAKİKA | Çağlayan Adliyesi'nde silahlı çatışma! Gözaltılar var...

İstanbul Adalet Sarayı önünde iddiaya göre cinayet davasının taraflarının arasında çatışma çıktı. İki grubun silahla birbirlerine ateş ettiği belirtilirken, adliyedeki polislerin olaya anında müdahale ettiği kaydedildi. 

Yaşanan olay sırasında adliyede bulunan CNN Türk muhabiri Sema Akbulut şunları anlattı: 

"Şu an Çağlayan Adliyesi içindeyim. Giriş çıkışlar kapatıldı. Her şey çok hızlı gelişti. Bir anda herkes adliye içerinse kaçışmaya başladı. Yukarı katlara doğru insanların çığlık atarak kaçtığını gördük. Şuan ön kapıda giriş çıkışlar kapatıldı. Bir süre de ön kapıdaki çıkışlar durduruldu. Şu anda da adliyeden çıkışlar yeniden normale döndü.

İki grup arasında bir tartışma çıktığı söylendi. An itibariyle Adliye içinden çıkışlar yapılıyor. Şuan ben de çıkabildim. Olayın hemen ardından 2 kişinin ellerinin kelepçelenerek içeri giriş yapıldığını söyleyebilirim. Şuanda ambulans sesleri var. Şuan yaralının olmadığını öğrendim."

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polis çevredeki vatandaşlara 'yere yatın' ve 'dışarıda kimse kalmasın herkes içeri geçsin' uyarısında bulundu. Olay sonrasında 4 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.