Son dakika: Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi...

Gelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşan Ramazan ayı öncesinde, bayram ikramiyelerinin yatacağı zamanla ilgili açıklamalarda bulundu ve tarih verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin Ramazan Bayramı'ndaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 11.04.2021 16:07
Değiştirme Tarihi: 11.04.2021 16:07
Son dakika: Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi'nde Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyelerini kabulünde konuştu. Bayram ikramiyesi ve emekli maaşlarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin Ramazan'daki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de Temmuz ortasında gerçekleştireceğiz." ifadelerinde bulundu.

BAYRAM İKRAMİYESİ VE EMEKLİ MAAŞI

Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz. En düşük emekli maaşını 1500 'TL'ye çıkartarak vatandaşımızın mağdur duruma düşmemesini sağladık. Biz göreve geldiğimizde emekli maaşlarının 66 TL'den başladığını söylemek isterim.

Emeklilerin şartlarının daha da iyileşmesine hazırlanıyoruz. Hizmet ve turizm sektörü başta olmak üzere salgından etkilenen çeşitli alanlarda sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Dükkanı kapana her kardeşimizin derdi bizim derdimizdir.