Son dakika! Bakan Bilgin'den 'asgari ücret' açıklaması!

Son dakika gelen habere göre Bakan Bilgin 2022 asgari Ücret fiyatı konusunda önemli bir mesaj verdi. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada, "Toplumun, işçilerin beklentilerini karşılan ciddi bir asgari ücret artışı yapacağız" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 11.12.2021 22:55
Değiştirme Tarihi: 11.12.2021 22:55
Son dakika! Bakan Bilgin'den 'asgari ücret' açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Ciddi bir asgari ücret artışını gerçekleştireceğiz. Çalışanlarımız için, özellikle düşük gelirli asgari ücretle çalışanlarımız için bir bayram havası yaratacaktır." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin'in açıklamalarından satır başları;

-Toplumun, işçilerin beklentilerini karşılayan ciddi bir asgari ücret artışı yapacağız. Düşük gelirli asgari ücretle çalışanlar için bir bayram havası yaratacaktır.

- Asgari ücretle çalışan bazen 15 ila 20 milyon çalışan işçi var deniyor. Bu rakamlar doğru değil. Yaklaşık 6 milyon civarında asgari ücretli işçimiz var.

-3600 ek gösterge meselesini teknik olarak toplumda hakkaniyet duygusunu zedelemeyecek şekilde ele alıyoruz. Önümüzdeki hafta komisyonumuzu toplayacağız. Sonra da yüce meclise göndereceğiz. Sizin takdirinizle bu meseleyi bir vaat olmaktan çıkardık, sözleşmenin anlamı 2022 yılında uygulamaya sokacağız diye imzaladık. Meclise geldiği zaman da meclisin gereğini yapacağına inancımız tamdır.

İlgili Sayfalar: Playlist