SON DAKİKA | Ankara Polatlı'da kum fırtınası! İlçede göz gözü görmüyor... İşte o görüntüler

Son dakika haberine göre Ankara Polatlı'da kum fırtınası yaşandı. Sosyal medya başta olmak üzere, Ankara Polatlı'daki kum fırtınası bir anda gündem oldu. Polatlı'yı aniden kaplayan toz bulutları korkunç görüntülere yol açtı. Konuyla ilgili Twitter kullanıcıları çok sayıda video ve fotoğraf paylaşımında bulunurken, CNN Türk'e açıklama yapan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, '50 yıldır Polatlı'da böyle bir şey görmedim' dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 12.09.2020 16:35
Değiştirme Tarihi: 12.09.2020 16:42

Son dakika haberi... Ankara'nın Polatlı ilçesinde yaşanan kum fırtınası kameralara yansıdı. Yaşanan afet olayı, sosyal medyanın gündeminde ilk sırada yer aldı. Konuyla ilgili açıklamalar peş peşe yapılırken, çok sayıda görüntü Twitter'da paylaşılmaya başlandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

METEOROLOJİ'DEN ANKARA'YA KRİTİK UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, gelecek iki saatlik periyotta Ankara'nın batı ve kuzey kesimlerinde (Polatlı, Ayaş, Beypazarı, Güdül, Kızılcahamam) sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Yağışların yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

POLATLI BELEDİYE BAŞKANI: 50 YILDIR BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM

CNN TÜRK'e konuşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya şu ifadeleri kullandı:

Anında çöktük, hiç beklenmedik bir anda çöktü. Ama şu anda sakinledi. Hava karardı, sanki gece gibi oldu.

Vatandaşlarımızı uyardık tedbir alınması noktasında. Vatandaşlarımızı evlerinde olmaya, kapalı mekanlarda bulunmaya, şiddetli yağış gelebilir diye uyardık.
AFAD'da bölgede çalışma yapılıyor. İlk defa böyle bir şey yaşadık Polatlı'da.

Polatlı'da 50 yıldır böyle bir şey görmedim.