SON DAKİKA | Ankara'da hastanede olay yaratan görüntüler! Bakan Koca'dan ve valilikten açıklama

Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi'nde silahla yaralanan Fırat Ö. ve Ahmet Ö. kardeşlerden Ahmet Ö. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bu sırada hastaneye gelen kardeşlerin yakınları ile sağlık çalışanları arasında tartışma çıktı. Hasta yakınları, sağlık personeline saldırı girişiminde bulununca, çalışanlar acilin kapısını kapatıp barikat kurarak bu saldırı girişimini önlemeye çalıştı. Olaya dair görüntüler de sosyal medyada büyük tepki topladı. Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Valisi Vasip Şahin ve Ankara Valiliği'nden açıklama yapıldı. Valilik, olayla ilgili tahkikat baştıldığını belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 09:37
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 09:37

Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanları ile hayatını kaybeden hastanın yakınları arasında yaşananlar büyük tepki topladı. 

Olay şöyle gelişti: Keçiören ilçesi Osmangazi Mahallesi'nde çıkan silahlı kavgada tabanca ile vurularak yaralanan Fırat Ö. ve Ahmet Ö. kardeşler, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ahmet Ö., doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Fırat Ö. ise tedaviye alındı.

Fırat Ö. ve Ahmet Ö'yü görmek isteyen yakınları ile hastane çalışanları arasında tartışma çıktı. İki kardeşin yakınları, sağlık çalışanlarına fiziki müdahalede bulanmaya kalktı. Sağlık çalışanları kapıyı kapatıp, arkasında barikat kurarak saldırı girişimine direndi. Bu sırada güvenlik görevlileri yaralıların yakınlarını dışarıya çıkardı.

Konuyla ilgili son dakika açıklamaları da peş peşe geldi.

Ankara Valiliği, çıkan tartışmanın fiziki saldırıya dönüşmeden görevliler tarafından önlendiği, sorumlularla ilgili de tahkikatın başlatıldığı belirtildi. Ankara Valisi Vasip Şahin ise saldırı kınadığını, faillerin hak ettiğini bulacaklarını söyledi.

Valiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Silahlı bir kavga sonucu Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıları görmek isteyen hasta yakınları ile hastane çalışanları arasında çıkan tartışma fiziki saldırıya dönüşmeden görevlilerimizle önlenmiş olup sorumlular hakkında derhal adli tahkikat başlatılmıştır" denildi.

VALİ ŞAHİN: HAK ETTİKLERİ KARŞILIĞI BULACAK

Vali Vasip Şahin de Twitter hesabından açıklama yaparak, "Fedakar sağlık çalışanlarımıza yönelen her türlü saygısızlık ve şiddeti kınıyorum. Faillerin hak ettikleri karşılığı bulacaklarından kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

 BAKAN KOCA: DEVLET, GEÇİT VERMEYECEK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Keçiören EAH Acil Servisinde, çok sayıda kişi, ateşli silahla yaralanan, müdahalelere rağmen kurtarılamayan yakınlarını, kuralları zorlayarak görmeye çalıştı. Arkadaşlarımız, şiddet olasılığına karşı, kapıyı kapalı tuttu. Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek!"

Etiketler: ankara