SON DAKİKA | Ankara'da hastanede sağlık çalışanlarına yönelik saldırıda 2 gözaltı

Son dakika haberine göre, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, yakınlarını kaybeden hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına saldırı girişimiyle ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Yaşanan olay sosyal medyada infial yaratmış ve konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere çok sayıda isim açıklama yapmıştı. 

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2020 13:16
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 13:17

Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi'nde silahlı yaralanan Fırat Ö. ve Ahmet Ö. kardeşlerden Ahmet Ö. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Bu sırada hastaneye gelen kardeşlerin yakınları ile sağlık çalışanları arasında tartışma çıkmış. Hasta yakınları, sağlık personeline saldırı girişiminde bulununca, çalışanlar acilin kapısını kapatıp barikat kurarak bu saldırı girişimini önlemeye çalışmıştı. Olaya dair görüntüler de sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Valisi Vasip Şahin ve Ankara Valiliği'nden açıklama yapılmış, Valilik, olayla ilgili tahkikat baştıldığını belirtmişti.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Son dakika haberine göre Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan eylemlerle ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

BAKAN KOCA 'DEVLET GEÇİT VERMEYECEK' DEMİŞTİ

Yaşanan olayla ilgili, o görüntüleri de paylaşan Fahrettin Koca, "Keçiören EAH Acil Servisinde, çok sayıda kişi, ateşli silahla yaralanan, müdahalelere rağmen kurtarılamayan yakınlarını, kuralları zorlayarak görmeye çalıştı. Arkadaşlarımız, şiddet olasılığına karşı, kapıyı kapalı tuttu. Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek!" ifadelerini kullanmıştı.