Somer Sivrioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte MasterChef Türkiye jüri üyesi Somer Şef’in kariyeri

Somer Sivrioğlu, bu akşam yeni sezonu başlayacak olan MasterChef Türkiye ile ekranlara geri dönüyor. Sevilen yarışmanın üçüncü sezonu heyecanla beklenirken programda jüri üyeliği yapacak olan Somer Şef de izleyicilerin merakla araştırdığı konulardan biri. Şefin hayat hikayesini, kariyerini öğrenmek isteyenler, Somer Sivrioğlu kimdir, kaç yaşında, nereli şeklinde internette aramalar yapıyorlar. İşte İşte MasterChef Türkiye jüri üyesi Somer Şef’in kariyeri ve hayat hikayesi…

Yayınlanma Tarihi: 17.07.2020 18:16
Değiştirme Tarihi: 17.07.2020 18:16
Somer Sivrioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte MasterChef Türkiye jüri üyesi Somer Şef’in kariyeri

MasterChef Türkiye, üçüncü sezonu ile TV8’de bu akşam başlıyor. Yeni sezonun ilk bölümü heyecanla beklenen sevilen yarışmanın jüri üyelerinden biri de Somer Sivrioğlu şef. Bu yıl ile birlikte üçüncü kez MasterChef Türkiye jüri üyeliği yapacak Somer Şef, özellikle programda giydiği kıyafetler ile gündeme gelmişti. Peki, Somer Sivrioğlu kimdir, kaç yaşında? Somer şef eğitimini nerede aldı?

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

1971'de İstanbul'da dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 1996 yılına kadar Türkiye'de kaldı. 25 yaşında iken 1995 senesinde Yüksek Lisans yapmak için Avustralya'ya gitmiştir. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olmuş, daha sonra master yapmıştır.

Somer Sivrioğlu, Sydney'de kuzeni ile birlikte 'Efendy' isimli bir Türk restoranı açmıştır. Menüsünde pek çok Türk lezzeti bulunan restoran yurt dışında Türk lezzetlerini temsil eden bir marka haline gelmiştir. Geçmişten günümüze, en iyi restoran, en iyi et ve en iyi lezzet ödülü gibi çok dalda ödül sahibi olmuştur. Efendy isimli restoranı Sydney'de en iyi bilinen lezzet duraklarından biri olmuştur.

Bir dönem Lezzet Yolculuğu isimli bir radyo programını sunmuş, ayrıca köşe yazarlığı yapmıştır. Geçmişten günümüze, en iyi restaurant, en iyi et ve en iyi lezzet ödülü gibi çok dalda ödül sahibi olmuştur. Efendy isimli restaurant’ı Sydney’de en iyi restaurantlar arasında yer almaktadır.

 “Anatolia: Adventures in Turkish Cooking" isimli bir kitabı da bulunuyor.

Somer Sivrioğlu'nun aldığı ödüller:

• 2013 Yerel İşletme Ödülü
• İç Batı'nın En İyi Restoranı 2012 En İyi Lezzet Ödülü
• 2010 ve 2011 RCNSW Mükemmellik Ödülü
• 2010 İç Batı'nın En iyi Türk Restoranı Ödülü