Sokak ortasında mide bulandıran olay! Durumu fark eden kişi telefonla o anları kaydetti ve...

69 yaşındaki İ.B., cadde üzerinde kepengi kapalı olan bir dükkanın önünde 8 yaşındaki, O.K.,'ye cinsel istismarda bulundu. Durumu fark eden bir kişi, o anları telefonla kaydedip sonra da utanmaz adama müdahalede bulunarak Jandarma'yı aradı. İ.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yayınlanma Tarihi: 10.12.2019 16:10
Değiştirme Tarihi: 10.12.2019 20:12
Sokak ortasında mide bulandıran olay! Durumu fark eden kişi telefonla o anları kaydetti ve...

Olay, 4 gün önce Yenimahalle ilçesine bağlı Yakacık Mahallesi'nde meydana geldi. İ.B. adlı kişi, mahalleden tanıdığı O.K.'ya cadde üzerinde kepengi kapalı olan dükkanın önünde cinsel istismarda bulundu. Bunu fark eden bir kişi, cep telefonuyla İ.B.'yi görüntüleyip, duruma müdahale ederek, çocuğu kurtardı. Daha sonra da jandarmaya ihbarda bulundu.

Jandarma ekipleri, şikayet üzerine İ.B.'yi gözaltına aldı. Şüphelinin, daha önce de O.K.'ye 4-5 kez benzer şekilde cinsel istismarda bulunduğu belirlendi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İ.B., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sincan Cezaevi'ne gönderildi.

Tacize uğrayan O.K.'nin ise ailesine teslim edildiği ve psikolojik destek sağlanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.