Sokak ortasında eşini silahla vuran kişi intihar etti

İstanbul Ümraniye'de meydana gelen olayda, sokak ortasında tartışma yaşadığı karısını silahla vuran koca, ardından intihar etti. 

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2021 12:21
Değiştirme Tarihi: 04.02.2021 12:21
Sokak ortasında eşini silahla vuran kişi intihar etti

Dün saat 20.30 sıralarında Ümraniye Mehmet Akif Mahallesi'nde yaşanan olayda, sokakta karşılaşan Mehmet ve Hatice Helvacı çifti, tartışmaya başladı. Bu sırada Mehmet Helvacı, silahla eşine peş peşe ateş etti. Hatice Helvacıkanlar içinde yere yığılırken, Mehmet Helvacı aynı silahla kalbine ateş etti. Olay yerine gelen ekipler, Mehmet Helvacı'ya uzun süre kalp masajı yaptı. Ağır yaralı Helvacı çifti ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Mehmet Helvacı ambulansta hayatını kaybederken, Hatice Helvacı ise hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI 

Bir mahalle sakini, “İki üç el silah sesi duyduk. Ondan sonra balkondan baktığımda bir kadının yerde yaralı bir şekilde yattığını gördüm. Ondan sonra bir şahıs daha gördüm, o da yerdeydi. Ambulanslar, ekipler geldi." dedi.

Görgü tanığı Hasan Coşkun ise, "Boşanma aşamasında karı koca. Kadını buraya getiriyor öldürüyor. Boğuşma sırasında ya da kendini kalbinden vuruyor. Burada oturmuyorlar. Kadın kaçıyormuş önce İzmir'e gitmiş. Araştırmış burada buluyor. Kocasından kaçmak için buraya geliyor." şeklinde konuştu. 

Başka bir görgü tanığı ise, "Karısını tehdit ederek buraya kadar getiriyor. 'Benden boşanamazsın.' diye. Silahını çekti. Ateş etti. Kadını öldürürken bir kurşun da kendisine isabet etti. İkisi de öldü. Boşanma aşamasındaymış" dedi. 

(DHA)