Şok olay! Eline alır almaz polisi aradı: Öyle bir şey yok kanki

Kadıköy'de satın aldığı altın dişleri Kapalıçarşı'ya gönderen kuyumcu, altınların sahte olduğunu öğrenince büyük bir şaşkınlık yaşadı. Durumu polise bildiren kuyumcunun şikayeti üzerine, sahte altın diş satarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 4 kişi yakalandı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 12:23
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 12:23
Şok olay! Eline alır almaz polisi aradı: Öyle bir şey yok kanki

Kuyumcunun şikayeti üzerine polis ekipleri güvenlik kamera görüntülerini inceledi ve şüphelileri tespit edip yakalamak için harekete geçti. 

Aradıkları dolandırıcıyı cadde üzerinde gören ekipler, takibe başladı. Arkadaşlarıyla buluşan şüpheli, güven timleri tarafından gözaltına alındı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Burada yapılan üst aramalarında şüphelilerin üzerinden altın suyuna batırılmış çok sayıda sahte diş ele geçirildi. Polis yaptığı incelemelerde dolandırıcıların, sattıkları teneke parçalarının ağır gelmesi için dişlerin içine kurşun doldurduğunu tespit etti. A.K, S.K, I.K ve İ.H alınan ifadelerinin ardından savcılığa sevk edildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Dolandıcı kurbanı olan kuyumcu Bahattin Aydın, "Bize zaman zaman hurdalar geliyor. Hurda altınların içinde kalpazanlar, dişi birbirine geçirerek, içine kurşun koyarak çok ince mikronla dışını 22 ayar yapıp bize getirdiler. Bu dişlere baktığımızda 22 ayar gösteriyordu. Biz bu dişleri aldık gönderdik Kapalıçarşı'ya. Kapalıçarşı'da bu dişlerin sahte olduğunu söylediler, bize tekrar geri geldi. Tabi biz Kapalıçarşı'ya paramızı ödedik. Polislere haber verdik. Karakol da işin üzerine düştü, bu kalpazanlar yakalandı. Biz resimlerini vermiştik polislere. Polisler nokta atışı yapmışlar. Hepsine teşekkür ediyorum. 3 bin 300 lira dolandırıldım" dedi. 

Öte yandan, polis merkezine götürüldükleri sırada, "Sahte altın sattığınız iddia ediliyor, neler söyleyeceksiniz" şeklinde soru yönelten basın mensubuna şüphelilerden biri pişkinlik yaparak, "Öyle bir şey yok kanki" cevabını verdi.
 

Kaynak :DHA