Soğukkanlılığıyla ayıdan kurtulan 12 yaşındaki çocuk yaşadıklarını anlattı: Çok güzeldi

Ayıdan kaçan çocuk önce İtalya'da sonra da dünyada viral hale geldi. Soğukkanlılığı ve ona söylenenleri dikkatlice uygulamasıyla, peşindeki ayıdan kurtulmayı başaran 12 yaşındaki Alessandro Breda, o an yaşadıklarını ve neler hissettiğini anlattı. Bir kez daha böyle bir şeyi tecrübe etmek istediğini söyleyen Alessandro Breda 'uzak mesafe' şartıyla bunu gerçekleştirebileceğini dile getirdi. 

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2020 18:38
Değiştirme Tarihi: 27.05.2020 18:38

Dün sosyal medyada viral hale gelen ayıdan kaçan çocuk videosunun kahramanı Alessandro Breda yaşadıklarını anlattı.

Alessandro Breda, annesi Elisabetta Franzio ve onun erkek arkadaşı Loris Calliari ile birlikte  İtalya'nın kuzeyinde bulunana Trentino-Alto Adige bölgesinde yer alan Dolomit Dağları'dan yürüyüş yapmaya gitti. Burada hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılaşınca da sosyal medyada gündem oldular. 

Birkaç metre arkasında ayının olduğunu fark eden Alessndro, annesinin erkek arkadaşının söylediklerini soğukkanlılıkla uygulayarak peşindeki ayıdan kurtulmayı başardı. Paniğe kapılmadan ayıdan kurtulan ailenin 12 yaşındaki üyesi Alessandro, o anlarda neler hissettiğini anlattı. 

Trentino-AltoAdige bölgesinin yerel gazetesi l'Adige'ye ve ulusal gazete La Stampa'ya o anları anlatan Alessandro, kozalak toplarken 2 metre uzağındaki ayıyı fark ettiğini belirtti. O anlarda korkmadığını söyleyen Alessandro, annesinin erkek arkadaşına dönüp, 'Video çek' dediğini ifade etti. Annesi ve anneannesinin ayıyı ilk başta fark etmediğini söyleyen Alessandro, bu ormana düzenli olarak gittiklerini ve böyle bir riskin olduğunu hep bildiğini söyledi. 

Alessandro Breda, ayıyı bu kadar yakından gördüğü için çok heyecanlandığını ve bunun çok güzel bir şey olduğunu açıklarken, onunla yeniden karşılaşmak istediğini ifade etti. 


Kaynak: BBC Türkçe