Sivaslı yaşlı vatandaş, Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp polise soda aldırdı

Sivas'ta evinden çıkmayan 8 çocuk babası Ethem Koçak ise 112 ihbar hattını arayarak soda siparişi verdi. Polis memurları, yaşlı vatandaşın sodasını kısa sürede kapısına getirip teslim etti.

Yayınlanma Tarihi: 22.03.2020 12:57
Değiştirme Tarihi: 22.03.2020 12:57
Sivaslı yaşlı vatandaş, Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp polise soda aldırdı

Dün İçişlieri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 65 yaş üstündeki yaşlıların dışarı çıkmasına kısıtlama getirildi.

Polis, sağlık ekibi, zabıta gibi personel de evde zaman geçiren yaşlıların ihtiyaçlarını, gelen talep doğrultusunda karşılıyor. Sivas'ta evinden çıkmayan 8 çocuk babası Ethem Koçak ise 112 ihbar hattını arayarak soda siparişi verdi. Polis memurları, yaşlı vatandaşın sodasını kısa sürede kapısına getirip teslim etti.

Tüm kamu kurumları yaşlılar için harekete geçti. Yeter ki onlar evinden dışarı çıkmasın... İhtiyaç duydukları ne varsa karşılanacak. Sivas'ta 65 yaş üstü bir vatandaşın sodası bitince, polisler hemen marketten alıp evine teslim etti.

"ALO POLİS, SODAM BİTTİ"

Ülke genelinde koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş üzeri vatandaşlara dışarı çıkma yasağı getirildi. Sivas'ta dışarı çıkamayan yaşlılar, ihtiyaçlarını Sivas 112 Acil Çağrı Merkezi'ne iletmeye başladı. Tuzlugöl Mahallesi'nde yaşayan evli, 8 çocuk babası Ethem Koçak, maden suyu bitince polisi aradı. Maske ve eldiven takarak önlem alan polis ekipleri, marketten aldıkları bir koli maden suyunu, eşi bir süredir İstanbul'da olduğu için yalnız kalan Ethem Koçak'ın evine bıraktı.

'SAĞLIK HEPSİNDEN ÖNEMLİ'

Polislere teşekkür eden Ethem Koçak, "Biz başka su içemiyoruz. Maden suyu içiyoruz. Ben 48 sene yurt dışında kaldım. 112'yi aradım, polisler geldi. Sağ olsunlar milletimiz için çalışıyorlar. Dışarıya çıkmıyorum. Ben dün televizyonda izledim. Dışarıya çıkmıyorum. Vatandaşların hepsine buradan sesleniyorum. 65 yaş üzeri kimse çıkmasın dışarıya. Sağlık hepsinden önemli" dedi.

DHA