Sivas'ta tüyler ürpertici olay! 75 yaşındaki adam, köpeğe tecavüz ederken yakalandı!

Sivas Gemerek’te, 75 yaşındaki Şükrü B. isimli adam, köpeğe tecavüz ederken yakalandı. İki köylü tarafından çıplak olarak kayda alınan adamın birçok köylünün köpeğine tecavüz ettiği de  belirlendi. 

Yayınlanma Tarihi: 24.08.2020 10:00
Değiştirme Tarihi: 24.08.2020 10:00
Sivas'ta tüyler ürpertici olay! 75 yaşındaki adam, köpeğe tecavüz ederken yakalandı!

Sivas'ta Hacıyusuf Köyü’nde yaşayan 75 yaşındaki Şükrü B., 17 Ağustos'ta köpeğe tecavüz ederken köylüler tarafından yakalandı. Olayın yaşandığı gün, köyün çobanı H. Ö., koyun sürüsü ile dağa gitti. Sürüyü takip eden köpeği ise bir anda gözlerden kayboldu. Aynı saatlerde M. K. ve A. A. isimli köylüler birlikte bir yere gittikleri esnada çalılıkların arasından sesler duydu. Köylüler, “Şükrü B. isimli kişiyi, köpeğe tecavüz ederken gördük. Üstünde, bir tek atlet dışında hiçbir şey yoktu. Çoraplarını dahi çıkarmıştı. Bu kişinin daha önce de benzer şeyler yaptığını duyuyorduk. Hemen, cep telefonumuzu çıkararak kayda aldık. Çünkü, biliyorduk ki yine inkâr edecekti. Köpeğin boynunda ise uzunca bir balya ipi bulunuyordu” dedi. Hemen jandarmaya haber verilerek adamdan şikayetçi olundu. Çoban H. Ö. yaptığı açıklamada, “Köpek, yaşadıklarından dolayı çok ürkmüş. Benim yanıma bile gelemiyor. 15-20 metre ötemde duruyor” diye konuştu.

EŞİNDEN İTİRAF 

Olayın ortaya çıkması sonrası tarım ilacı içen Şükrü B.’nin ifadesinin alınması işlemi yapılamazken, eşi K. B.’nin ise “Bu adama ben de engel olamıyorum. Yapılanlar nedeni ile utanç içindeyim” dediği öğrenildi. Olaya ilişkin Hayvan Hakları Federasyonu avukatları da Gemerek Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Av. Senem Demirel Acar savcılık dilekçesinde “Şüpheli, sürekli olarak köylünün köpeklerini kaçırıp tecavüz etmektedir. Şükrü B. köylünün bahçesinde, tarlasında, köpekleri bulduğu yerde tecavüz etmekten geri durmamıştır. Bugüne kadar birçok kişi tecavüzüne şahitlik etmiştir” denildi. Sivas Valisi Salih Ayhan ise Twitter hesabında, Şükrü B.’ye cezai işlem uygulandığını soruşturmanın sürdüğü bilgisini verdi.

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞ

Konu ile ilgili köyden görüştüğümüz birçok kişi, yaşanan son olayın ilk olmadığını kaydetti. Görgü tanıkları Şükrü B.’nin daha önce de, yalnız yaşayan H. Ö. isimli kadının kapalı durumdaki evine köpekleri sokarak tecavüz ettiğini öne sürdü.