Şişli'deki ünlü eğlence mekanına sabaha karşı baskın: Onlarca kişiye ceza yağdı

İstanbul Şişli'de bulunan ve koronavirüs salgını nedeniyle konulan tedbirler kapsamında kapalı olması gereken ünlü bir eğlence mekanında parti yapıldığı ihbarını alan polis ekipleri, mekana baskın düzenledi. Baskında, mekanda partiye dahil olan 70 kişiye 222 bin 600 bin TL ceza yazıldı. İşlemleri yapılan müşterilerden bazıları, mekan çıkışında görüntü almak isteyen basın mensuplarına saldırdı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.03.2021 08:53
Değiştirme Tarihi: 27.03.2021 10:04
Şişli'deki ünlü eğlence mekanına sabaha karşı baskın: Onlarca kişiye ceza yağdı

Şişli'nin Gülbahar Mahallesi'nde bulunan ünlü bir eğlence mekanında parti düzenlendiği ihbarını alan Şişli Emniyeti, sabaha karşı 04.00 sıralarında baskın düzenledi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu sırada polisi fark edip kaçan müşterileri gören ekipler bina çevresinde önlem aldı. İçeride bulunan kişilerin büyük bölümünün yabancı uyruklu olduğu gözlemlenirken, gece kulübünün girişinde bulunan kepenklerin de kapalı olduğu görüldü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Polis ekipleri içeri girdiğinde bazı müşterilerin direnmesiyle karşı karşıya kaldı. Bu nedenle içeriye çevik kuvvet ekipleri alındı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mekandaki 70 kişiye 222 bin 600 lira ceza yazılırken, mekana da ayrıca bir işlem yapıldı. Bu sırada, eğlenceye katılan bir kadın fenalaşıp baygınlık geçirdi. Bir süre kulübün girişinde bekleyen kadın, kendisine ceza kesilmesinin ardından mekândan ayrıldı.

BASIN MENSUPLARINA SALDIRDILAR

Öte yandan, kimlik ve pasaport kontrollerinin ardından ceza kesilen bazı müşteriler, çıkışta görüntü almak isteyen basın mensuplarına saldırdı. Görüntü alınmasına tepki gösteren bir kişi ise polisler tarafından uzaklaştırıldı.

Kaynak: DHA