Şişli'de güpegündüz şoke eden olay: 4 Çinli gözaltına alındı

Son dakika haberine göre İstanbul Şişli'de yaşanan şoke eden olayda, Çinli 4 iş insanı, daha önce birlikte maske ticareti yaptığı eski ortaklarını güpegündüz zorla araca bindirerek kaçırdı. O anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 

Yayınlanma Tarihi: 25.12.2020 16:40
Değiştirme Tarihi: 25.12.2020 16:40

Fulya Ortaklar Caddesi'nde dün saat 14.00 sıralarında şoke eden bir olay yaşandı. Hukuk bürosundan çıkan Çinli iş insanı H.W., tam bu anda 3 kişi tarafından önü kesilerek kaçırıldı. 

İhbar üzerine harekete geçen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kamerasını inceleyip plaka tespiti yaptı. Plaka, Y.Y.'ye aitti ve bunu üzerine takibe alındı.

Çinli iş insanının Avcılar'da tutulduğu belirlendi ve bunun üzerine baskın yapıldı. 

İş insanı kurtarılırken, kaçırma olayına karışan 4 kişi yakalanıp gözaltına alındı Adreste yapılan incelemelerde H.W.'ye imzalatılan 19.750 dolar değerinde senet bulundu. H.W.'yi kaçırarak zorla tutan kişilerin, kendilerine borcu olduğu için alıkoyduklarını iddia ettiği öğrenildi. Polis tarafından kurtarılan H.W. ise kendisini kaçıranlarla daha önceden maske üretimi ile ilgili iş yaptıklarını, son işlerinde firmanın sadece kendisiyle çalışmak istemesi nedeniyle kaçırıldığını iddia etti. Eski ortaklarını kaçıran 4 kişi, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı.

Kaynak: DHA