Son mesajı yürek burktu...

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki saldırıda ağır yaralan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Muhammed Onur Demir için Sivas Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Yayınlanma Tarihi: 09.08.2015 13:41
Değiştirme Tarihi: 09.08.2015 13:41
Son mesajı yürek burktu...

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki saldırıda ağır yaralan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Muhammed Onur Demir için Sivas Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince  açılan hendekleri kapatmak isteyen güvenlik güçlerine düzenlenen saldırıda ağır  yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen 24 yaşındaki Muhammed Onur  Demir için Sivas Emniyet Müdürlüğünde tören düzenledi. Sivas Valisi Alim Barut, törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin  şanlı tarihi boyunca milletin bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğin devamı,  şeref ve haysiyetini korumak için nice şehitler verdiğini ve vermeye devam  ettiğini söyledi. Sivas Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ise bir vatan evladını daha  kaybetmenin acısının yaşandığını belirtti.

Şehidin babası Sefer ve annesi Kiraz Demir, tören boyunca polisler  tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Bu arada şehidin annesi, babası, kardeşleri ve bazı yakınları polis  şapkası giydi. Şehit Demir'in cenazesi daha sonra Ulu Cami'ye götürüldü. Törene, şehidin yakınları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem  Erdem ile AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, MHP Sivas Milletvekili Celal  Dağgez, emniyet teşkilatı mensupları, askeri erkan ile vatandaşlar katıldı.

Bu mesajı paylaşmış

 Şehit Muhammet Onur Demir'in sosyal medya hesabından 2 Ağustos günü yaptığı son paylaşımı dikkat çekti. Şehit Demir sosyal medya hesabından son olarak Necip Fazıl Kısakürek’in ölümü anlattığı ‘Hoş Geldi Safa Geldi’ şiirinin dizelerini paylaşmış. Ölümün hoş geldiği sefa geldiğinin anlatıldığı şiirde şu dizeler yer alıyor: 

“Gittiler, bana dünyam, birden bire boş geldi”“Seçilmiş oldu eşyam, odalarım loş geldi”“Gözlerim müebbette, günü gelir elbette”“Gelir, melek nöbette, safa geldi hoş geldi”