Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gözyaşlarıyla uğurlandılar

Gözyaşlarıyla uğurlandılar

Şırnak ve Diyarbakır'da terör saldırıları sonucu şehit olan askerler binlerce kişinin katıldığı törenlerle son yolculuklarına uğurlandılar.

06.12.2015 17:04

Şırnak’ta bir oto lastikçisinde PKK’lı teröristlerin açtığı ateşte şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu ve Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Burak Demirci ile Diyarbakır'da şehit düşen polis memuru Mustafa Katırlı, bugün binlerce kişinin katıldığı törenlerle son yolculuklarına uğurlandılar.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde dün teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu'nun cenazesi, memleketi Gaziantep'in Nizip ilçesinde toprağa verildi. Nizip'teki tören, 39 yaşındaki Karakuşoğlu'nun Türk bayrağına sarılı naaşının askerlerin omuzlarında Merkez Camisi'ne getirilmesiyle başladı. Şehidin halası Fatma Karakuşoğlu, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Ayakta durmakta zorlanan şehidin eşi Fatma Karakuşoğlu'nu yakınları teselli etmeye çalıştı. Törene katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Karakuşoğlu'nun yakınlarına taziye dileklerini iletti. Şimşek'e teşekkür eden şehidin ağabeyi emekli Astsubay Şıh Müslüm Karakuşoğlu, "Vatan sağ olsun. Gerekirse bu Vatan için yine şehit veririz" dedi.

Gaziantep Müftüsü Ahmet Çelik tarafından kıldırılan namazın ardından şehidin naaşı, askerlerce cenaze nakil aracına konuldu. Şehidin çocukları Yusuf (11) ve Ahmet (13) de araca bindi. Şehit uzman çavuşun cenazesi, tekbirler eşliğinde götürüldüğü Nizip Şehitliği'ne defnedildi.

Karakuşoğlu'nun 18 yıldır asker olduğu ve 2 yıldan beri Cizre ilçesinde görev yaptığı öğrenildi. Dün, Cizre'de, sivil askerlerin bulunduğu otomobile teröristlerce uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu Astsubay Burak Demirci (24) ve Uzman Çavuş Karakuşoğlu şehit düşmüş, 2 asker yaralanmıştı.

Tabutuna 1.5 aylık oğlunun battaniyesi örtüldü

Şırnak’ta bir oto lastikçisinde PKK’lı teröristlerin açtığı ateşte şehit olan iki askerden Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş 24 yaşındaki Mehmet Burak Demirci de, memleketi Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Askeri helikopterle Düziçi Stadyumu’na getirilen şehit Mehmet Burak Demirci’nin cenazesi, önce Uzunbanı Mahallesi’ndeki baba evine götürüldü. 4 yıl önce astsubay olan evli 1 çocuk babası şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunun eve gelmesiyle birlikte yakınları sinir krizi geçirdi. Ailenin 3 çocuğundan biri olan şehidin cenazesi helallik alınmasının ardından namazın kılınacağı İrfanlı Camisi’ne getirildi.

Camiye gelen cenaze aracından şehidin naaşı indirilirken baba Selahattin Demirci, askerlerle birlikte oğlunun tabutuna omuz verip musalla taşına taşıdı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Şehit Mehmet Burak Demirci’nin öz geçmişinin okunduğu törende cenaze namazını Osmaniye Müftüsü Ramazan Çortul kıldırdı. Şehidin 1.5 aylık oğlu Selahattin’in getirilmediği törende, şehit babası Selahattin, annesi Hatice, polis olan eşi Hümeyra ile kardeşleri güçlükle ayakta durabildi. Dua edilmesinin ardından yakınları, Türk bayrağına sarılı tabutun baş kısmına şehidin 1.5 yaşındaki oğlu Selahattin’in battaniyesi ile bir eşarp örttü. Bu sırada şehidin polis olan eşi Hümeyra Demirci tabuta sarılıp "Kuzum seni çok seviyorum. Bizi bırakıp nereye gidiyorsun?" diyerek ağıt yaktı.

Daha sonra baba Selahattin Demirci ile askerler tarafından omuzlara alınan şehidin tabutu cenaze aracına bırakılırken, eşi Hümeyra da aracın önüne oturarak mezarlığa kadar gitti. Şehit Mehmet Burak Demirci, götürüldüğü Gökçayır Köyü mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

"Arkamda gözü yaşlı birini bırakmak istemiyorum"

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan polis memuru Mustafa Katırlı'nın cenazesi ise, memleketi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde toprağa verildi. Diyarbakır'daki törenin ardından askeri uçakla Kahramanmaraş'a gönderilen Katırlı'nın naaşı, daha sonra Pazarcık'a getirildi. Şehit polis memuru Katırlı için Pazarcık Ulu Cami'de cenaze töreni düzenlendi. Meslektaşlarının omuzlayarak cenaze aracından aldığı Katırlı'nın naaşı, katafalka konuldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Katırlı'nın öz geçmişinin okunmasının ardından Kahramanmaraş Müftüsü Muhammet Gevher, cenaze namazını kıldırdı. Şehit polis memurunun naaşı, meslektaşlarının omuzlarında cenaze aracını taşındı. Vatandaşlar, şehidin mezarlığa götürülüşü sırasında, büyük Türk bayrağı açtı. Şehit Katırlı, Hacı Ahmet Mezarlığı'nda defnedildi.

Törene katılan protokol üyeleri, şehidin babası Ali Katırlı'ya taziyelerini iletti. Baba Katırlı'nın güçlükle ayakta durduğu gözlendi. Ali ve Muhteber Katırlı çiftinin 4 çocuklarından en küçüğü olan Mustafa Katırlı'nın, polis memuru olarak 5 yıldır görev yaptığı belirtildi.

Şehit Katırlı'nın, evlenmemesinin sebebini soranlara "Arkamda gözü yaşlı birini bırakmak istemiyorum" dediği öğrenildi.

Yorumlar | 0
üye profil