Flaş operasyon açıklaması

Flaş operasyon açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Irak ve Suriye sınırı boyunca DAEŞ mevzileri vuruldu. 48 saatte 500'e yakın top atışı yapıldı. 200 DAEŞ mensubu etkisiz hale getirildi" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Çankaya Köşkü'nde büyükelçiler kabulünde konuşuyor. Konuşmasından önemli bölümler

-Başbakan Ahmet Davutoğlu Çankaya Köşkü'nde büyükelçileri kabul ettiği programda konuştu. Terör saldırılarını kınayarak ve terörle mücadeleye vurgu yapan Davutoğlu, "Yaklaşık 48 saat içinde DEAŞ mevzilerine Suriye ve Irak'ta 500'e yakın kara atış vasıtasıyla top ve tank atışı ile taarruzda bulunulmuş. DEAŞ mevzileri, sığınakları hem Başika'da hem de Suriye'de sınır boyumuzda bütün imkanlarımızla vurulmuş. 200'e yakın DEAŞ mensubu son 48 saat içinde etkisiz hale getirilmiştir" dedi.

-Sultanahmet'te meydana gelen saldırıyı bir kez daha telin ediyorum. Alman dostlarımızı saygıyla anıyorum. Yaralananlara Allah'tan şifa diliyorum. Terör alçak, korkak yüzünü bir kez daha ortaya koydu.

-Salı günü, 10.20'deki olayın hemen sonrasında topladığımız bilgiler dolayısıyla bu adi terör olayının DEAŞ tarafından yapıldığının tespit edilmesine müteakip 48 saat içinde DEAŞ mevzilerinde 500'e yakın top ve tank atışıyla taarruzda bulunulmuş. Sınır boyumuzda büyük imkânlarımızda vurulmuş, 200'e yakın DAEŞ mensubu son 48 saat içinde etkisiz hale getirilmiştir. Bundan sonra Türkiye2ye yönelecek her tehdit misliyle cezalandırılacaktır.

-Bundan sonra da Türkiye'ye, Türiye'nin misafirlerine yönelecek her tehdit, misliyle mukabele ile cezalandırılacaktır. DEAŞ terör örgütü, Türkiye sınırlarından tümüyle ayrılıncaya kadar, kısa dönemde bölgemizde ve dünyada mübarek dinimiz İslam'ın adını lekeleyecek davranışları sürdürdükçe de bütün bu etkisini kaybedene kadar en kararlı mücadeleyi göstermeye devam edeceğiz.

Görüntülenme : 1936 Güncelleme Tarihi: 14/01/2016 14:59:39
Yayınlanma Tarihi: 14/01/2016 14:50:40

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin