Sinan Sönmez cinayetinde kan donduran ayrıntı: Her şeyi itiraf etti

Bursa'da bir otomobilin bagajında cansız bedeni bulunan Sinan Sönmez'in öldürülmesiyle ilgili katil zanlısı Rus vatandaşı Nariman S.'nin de aralarında bulunduğu 5 şüpheli adliyeye sevk edildi. Polise ifade veren Nariman S., olay günü Sinan Sönmez ile İnegöl'ün Akhisar Mahallesi'nde alkol içtiklerini ve bu sırada tartıştıklarını, Sinan Sönmez'e yumruk atıp bayılttıktan sonra boğarak öldürdüğünü, cesedini bagaja koyup otomobili de Kestel'e götürerek terk ettiğini belirtti. Nariman S. ayrıca Sinan Sönmez'in cep telefonu ve kimliğini de yakınlardaki bir dereye attığını itiraf etti. İşte kan donduran olayın ayrıntıları...

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2021 11:31
Değiştirme Tarihi: 04.05.2021 11:31
Sinan Sönmez cinayetinde kan donduran ayrıntı: Her şeyi itiraf etti

Sinan Sönmez'in öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında geçen pazar gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Katil zanlısı Rusya vatandaşı Nariman S. (29) adlı kadın ile cinayetle ilgileri olduğu ileri sürülen Latife A, Sabit D, Alişan D. ve İsmail Ç, adliyeye sevk edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Nariman S'nin polise verdiği ifadede, arkadaşı olan Sönmez ile İnegöl ilçesi Akhisar Mahallesi'nde alkol alırken tartıştıklarını, yumrukla bayılttığı bu kişiyi boğduktan sonra cesedini bagaja koyup otomobili Kestel'e götürerek terk ettiğini, maktulün cep telefonu ve kimliğini ise yakındaki bir dereye attığını itiraf ettiği öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kestel'de 2 Mayıs Pazar günü Vanimehmet Mahallesi Buluş Caddesi'nde park halinde bulunan plakasız otomobilden kötü kokular gelmesi üzerine çevredekiler durumu polis ekiplerine bildirmişti. Aracı kontrol eden ekipler, bagajda Sinan Sönmez'e (32) ait ceset olduğunu belirlemişti. Ekiplerin yaptığı araştırmada yaklaşık bir ay önce terk edildiği anlaşılan otomobilin Sönmez'e ait olduğu tespit edilmiş, 5 zanlı gözaltına alınmıştı.