Silah cezaevine nasıl girdi? Tetiğe kim bastı?

Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın vahşice öldürdükleri gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken kaldıkları cezaevinde vuruldu. Yaşanan olay sonrası akıllara takılan 2 soru var...

Yayınlanma Tarihi: 11.04.2016 17:54
Değiştirme Tarihi: 11.04.2016 17:54
Silah cezaevine nasıl girdi? Tetiğe kim bastı?

Özgecan Aslan'ın katilleri Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken kaldıkları Kürkçüler cezaevi'nde vuruldu. Ağır yaralanan baba oğul Hastanede ameliyata alındı. Ahmet Suphi Altındöken hastanede hayatını kaybetti.

Akıllarda iki soru var

Cezaevlerinin dış güvenliği İçişleri Bakanlığı'na bağlı olan Jandarma tarafından sağlanıyor. Cezaevinin iç güvenliği ise Adalet Bakanlığı'na bağlı İnfaz Koruma Memurları tarafından sağlanıyor.

Silah cezaevine nasıl girdi? Tetiğe kim bastı?

Adana Kürkçüler Cezaevi'nde yaşanan silahlı yaralama olayı sonrası akıllara iki soru geliyor. Birincisi saldırıda kullanılan silah cezaevine nasıl girdi? İkincisi ise silahlı saldırıyı kim gerçekleştirdi?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ talimat verdi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla olayı soruşturmak üzere bir adalet müfettişi görevlendirildi. Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü ise soruşturma için 2 kontrolör görevlendirdi.

Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesiyle ilgili Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.