Siirt'te markette çalışan bir kişi koronavirüs sebebiyle hayatını haybetti, market karantinaya alındı

Koronavirüs salgını ile mücadelenin sürdüğü şu günlerde yeni gelişmeler de art arda geliyor. Siirt'te markette çalışan bir kişi koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Yaşanan olaydan sonra market çalışanlarının bir kısmında da koronavirüs tespit edildi ve market 7 gün süreyle karantinaya alındı.

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2020 14:00
Değiştirme Tarihi: 27.05.2020 14:01
Siirt'te markette çalışan bir kişi koronavirüs sebebiyle hayatını haybetti, market karantinaya alındı

Siirt'te bir markette çalışan Abdulbari Yolbaş'ta koronavirüs tespit edildi. Tüm mücadelesine rağmen koronavirüse yenik düşen Abdulbari Yolbaş hayatını kaybetti. Market çalışanlarının bir kısmında da koronavirüs tespit edildi. Market yaşanan bu durumdan dolayı 7 gün süreyle karantinaya alındı. 

Siirt Valiliği'nden konuya ilişkin bir açıklama geldi.  Valilikten yapılan açıklamada  "Covid -19 salgınından tüm vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla Siirt merkez Bahçelievler Mahallesi Musa Atik Caddesi'nde hizmet veren 'Murat Market' adlı işletmenin çalışanlarının bir kısmında Covid -19 virüsünün tespit edilmesi ve müşteri sirkülasyonun yoğun olması nedeniyle 24 Mayıs 2020 tarihi itibariyle 7 gün karantina uygulanmasına, bu sürede elektrik, su ve doğal gaz arızası gibi mücbir durumlara müdahale etmek ve dezenfeksiyon işlemleri için asgari sayıda personelin markete girişine izin verilmesine, kolluk ve sağlık ekiplerince kontrol altında tutulmasına karar verilmiştir" denildi.

Marketin diğer calışanlarının tedavisi sürüyor.

DHA