Signal nedir? Signal Whatsapp farkı? Signal ücretsiz mi? Elon Musk'tan WhatsApp'ın kararına tepki!

Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin CEO'luğunu yapan Elon Musk, Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp'ın kullanım koşullarında değişikliğe gitme kararına tepki gösterdi ve insanlara bir başka mesajlaşma uygulaması olan Signal'ı önerdi. Kullanıcılar, bu açıklamadan sonra Whatsapp'ın alternatifi olan mesajlaşma uygulamalarına yöneldi ve Telegram ile Siganl'ı internette aratmaya başladı. Peki Signal nedir? Signal ne işe yarar? Signal nereden indirilir? Signal ücretsiz mi? Signal Whatsapp farkı nedir?

Yayınlanma Tarihi: 08.01.2021 12:44
Değiştirme Tarihi: 08.01.2021 12:44
Signal nedir? Signal Whatsapp farkı? Signal ücretsiz mi? Elon Musk'tan WhatsApp'ın kararına tepki!

Kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye hazırlanan mesajlaşma platformu, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirmeye hazırlanıyor. WhatsApp kullanıcıları bugün hizmetin yeni şartları ve gizlilik politikasıyla ilgili uygulama içi bildirim aldı. Facebook ile WhatsApp kullanıcılarının verilerini paylaşacağını açıklayan platform kullanıcılara seçim hakkı tanımadı. Kullanıcılara 8 Şubat'a kadar süre tanıyan WhatsApp yeni kuralları kabul etmeyenler bu tarihten sonra uygulamayı kullanamayacak.

WhatsApp'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, kullanıcılara ait veriler Facebook bünyesinde bulunan diğer platformlarla da paylaşılabilecek. Bu olay ise tüm dünyada büyük tepki çekti.

"SIGNAL KULLANIN"

WhatsApp'ın bu adımı sonrası Elon Musk'tan kısa bir açıklama geldi. Kişisel Twitter hesabından "Signal kullanın" mesajı yayınlayan Musk, kullanıcıları WhatsApp'a alternatif olan bu mesajlaşma uygulamasını kullanmaya davet etti.

SIGNAL UYGULAMASI NEDİR? WHATSAPP'TAN FARKI NEDİR?

iOS ve Android'den indirilebilen ve ücretis olarak kullanılabilen Signal, özgür ve açık kaynaklı, şifreli bir sesli arama, görüntülü arama ve anlık mesajlaşma uygulaması. Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirmektedir. İnternet üzerinden dosyaları, sesli mesajları, görselleri ve videoları içerebilen kişiler arası veya grup mesajları göndermek için kullanılır. Mobil uygulamaları ayrıca bire bir sesli ve görüntülü arama yapabilir ve Android sürümü SMS uygulaması olarak da işlev görebilir.

Signal, tanımlayıcı olarak standart cep telefon numaralarını kullanır ve diğer Signal kullanıcılarıyla tüm iletişimleri güvence altına almak için uçtan uca şifreleme yapar. Uygulama, kullanıcı kişilerinin kimliğini ve veri kanalının bütünlüğünü bağımsız olarak doğrulayabilecekleri mekanizmalar içerir.

Whatsapp'ın en büyük alternatiflerinden biri olan Signal'ın Whatsapp'tan farkı ise uygulamanın uçtan uca şifrelenmesi ve fotoğraf, video gibi dosyaları hızlı ve sorunsuz bir şekilde gönderebilmesi olarak görülüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Etiketler: elon musk - WhatsApp - signal