Sigara içerken yakalandı! Kimliğini isteyen polise 'Hayrola' dedi!

Zonguldak'ta sigara içerken polise yakalanan Mehmet Karakaya isimli vatandaş, kimliğini isteyen polise "Hayrola" deyince, polisten "Sen başka bir dünyada mı yaşıyorsun?" yanıtını aldı... 

Yayınlanma Tarihi: 24.11.2020 12:35
Değiştirme Tarihi: 24.11.2020 12:35
Sigara içerken yakalandı! Kimliğini isteyen polise 'Hayrola' dedi!

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri, halkın yoğun olduğu cadde ve sokaklarda denetimlere devam ediyor. Kentin en işlek caddesi Gazipaşa'da sigara içen Mehmet Karakaya polise yakalandı. Polis memurunun, "Kimliğinizi görebilir miyim?" sorusuna, "Hayrola" diye cevap veren Mehmet Karakaya’ya polis, "Sigara içmek ve maskesiz olmak yasak. Sigara içiyorsunuz" dedi. Karakaya'nın tekerlekli sandalyedeki eşi hasta olduğunu söyleyince polis memuru, "Geçmiş olsun teyzeciğim" diye cevap verdi. Polis, kimliğini aldığı Karakaya'ya, "Sen televizyon izliyorsun. Yasaklardan, hastalıktan her şeyden haberin var değil mi?" dedi. Karakaya'nın "Bilmiyorum" cevabını duyan polis memuru, "Sen bu dünyada yaşamıyor musun? Başka bir dünyada mı yaşıyorsun?" diye karşılık verdi. 

CEZAYA DİRENDİ 

Ceza yazılmaması için polise direnen Karakaya dertleri olduğunu ve o nedenle kent merkezine geldiklerini söyledi. Polis ise "Şimdi herkesin derdi var. Derdi olmayan insan yok fakat uğraştığımız bir mikrop var. Bu yasaklarla ilgili seni uyardığımıza dair tutanak tutacağız" dedi. Karakaya, görüntü alan gazetecilere de "Ne çekiyorsunuz? O telefonu kırarım" diye, tepki gösterdi. 

(DHA)