Şiddet gören hemşire, zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affetti

Çorum'da yaşanan olayda hemşire Neşe Aygün, bir hasta yakınının sözlü şiddetine uğramıştı. Aygün, zanlıyı 100 erkek, 100 kadın hastaya pijama alması karşılığında affetti.

Yayınlanma Tarihi: 23.02.2021 14:42
Değiştirme Tarihi: 23.02.2021 14:42
Şiddet gören hemşire, zanlıyı 200 hastaya pijama alması karşılığında affetti

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi Hemşiresi Neşe Aygün, 2018'de bir hasta yakınının sözlü şiddetine uğramıştı. Zanlı hakkında şikayetçi olan Aygün, zanlıyla arabulucu vasıtasıyla uzlaştı. Arabuluculuk görüşmelerinde zanlının 100 erkek, 100 kadın pijama takımı alması karşılığında davadan vazgeçeceğini belirten Aygün ile zanlı arasında anlaşma sağlandı.

DUYARLI DAVRANIŞ...

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şennur Şimşek, duyarlı davranışı nedeniyle Aygün'e, Başhekim Prof. Dr. Mesut Sezikli tarafından verilen teşekkür belgesini sundu.

"ONLAR İÇİN BİR ŞEY YAPMAK İSTEDİM"

Sağlık çalışanlarının 24 saat hastalarla iç içe olduğunu, hastaların durumunu iyi bildiklerini dile getiren Aygün, "Hastaların yaşadığı zor koşulları her zaman görüyoruz. Hastalar için bir şeyler yapmak istedim. Zaten palyatif bakım merkezinde hastalarımızın durumları daha ağır. Onlara destek olmak istedim" dedi. 

Aygün, sağlık çalışanlarının özveriyle çalıştığını belirterek, "Biz insanlara yeri geliyor can olmaya çalışıyoruz. Onlara can olurken canımızdan oluyoruz. Şiddetin hiçbir türlüsünü hak ettiğimizi düşünmüyorum. İnşallah bu bir farkındalık olur ve insanlar artık sağlık çalışanlarına bu gözle bakmaz. Hastalar, hasta yakınları bizim kendi ailemiz. Biz onları öyle görüyoruz. Onlar da bizi lütfen çocukları gibi görsünler. Bize sözel, fiziksel hiçbir şekilde şiddet uygulamasınlar" açıklamasını yaptı. 

(AA)