Şeyma Yıldız’ın ölümü ile ilgili Adli Tıp Raporundaki korkunç detay dikkat çekti! Şeyma Yıldız öz babası...

Öz babası tarafından canice katledilen Şeyma Yıldız’ın adli tıp raporunda korkunç detay ortaya çıktı. Anne E.Yıldız ise baba hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 08.02.2020 20:05
Değiştirme Tarihi: 08.02.2020 20:05
Şeyma Yıldız’ın ölümü ile ilgili Adli Tıp Raporundaki korkunç detay dikkat çekti! Şeyma Yıldız öz babası...

Ankara Çubuk’a bağlı Kargın Mahallesi yolunda önceki akşam kar üzerinde bir çocuğun cesedini gören vatandaşlar olayı polise bildirdi. Edinilen bilgiye göre cesedin 17 yaşındaki Şeyma Yıldız’a ait olduğu belirlendi.

Genç kızın cansız bedeni adli tıp morguna kaldırılırken, olaydan kısa bir süre sonra baba H. Yıldız, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gelerek teslim oldu. H. Yıldız emniyette, kızını bir erkekle ilişkisi olduğunu öğrenmesi üzerine ruhsatlı silahı ile 2 el ateş ederek öldürdüğünü belirtti.

Kan donduran cinayet tüm Türkiye’de yankı bulurken, genç kızın ölümü ile ilgili Adli Tıp Raporu ortaya çıktı. Rapordaki o detay ise adeta kan dondurdu. İşte ayrıntılar…

'YOL KENARINA BIRAKTIM'

Seyyar bal satıcısı olan Yıldız ilk ifadesinde, "İnternette erkeklerle fotoğraflarını gördüm. Erkek arkadaşı olduğunu da öğrenince tartışmaya başladık. Erkeklerle gezmemesi için uyaracaktım ama tartışınca kendimi kaybettim, arabada bulunan tabanca ile vurdum.

Öldüğünü görünce de korkup, yol kenarına bıraktım. Sonra kızımın cesedinin bulunduğu, polisin olayı araştırdığı ve beni aradığını öğrenince gelip teslim oldum" dediği öğrenildi.

Baba Yıldız'ın okul çıkışına giderek kızı Şeyma'yı "Gel seni biraz arabayla gezdireyim, baba kız konuşuruz" diye araca bindirdiği bildirildi. Şeyma'nın babasına çok bağlı olduğu, babasıyla birlikte çektirdiği fotoğrafların altına "Kahramanım" notuyla paylaştığı kaydedildi.

ADLİ TIP RAPORUNDA KORKUNÇ DETAY: BİRİ GÖĞSE DİĞERİ SIRTA İKİ KURŞUN

Adli Tıp'ta yapılan ilk incelemede Şeyma'ya iki kurşun isabet ettiği birisinin göğüs boşluğuna diğerinin ise sırt bölgesinden girişi olduğu belirlendi.

Cani babanın araç içinde kızına bir el ateş ettikten sonra Şeyma'nın kaçmaya çalıştığı, o sırada ikinci defa ateş ederek sırtından vurduğu düşünülüyor.

"CANIM DEDİĞİM CANIMI ALDI"

Ankara'nın Çubuk ilçesinde kızı Şeyma Yıldız'ı (17) erkek arkadaşı olduğu gerekçesiyle öldürerek tutuklanan H. Yıldız'ın (51) eşi E. Yıldız, eşinin 16 yıldır panik atak hastası olduğunu söyledi. E.Yıldız, "Benim 'canım' dediğim, canımı aldı. Benim kocam hastaydı. Kızına 'çiçeğim, prensesim, bir tanem' derdi. Kendi yapmadı, hastalığı yaptırdı" dedi.

'PANİK ATAK HASTASIYDI, İLAÇLARINI ALMIYORMUŞ'

Eşinin 16 senedir panik atak hastası olduğunu anlatan E.Yıldız, şöyle konuştu:

"Dışarda ilaçlarını almıyormuş. 3- 4 gün olmuştu geleli, bir sıkıntısı vardı sordum, 'Neyin var?' diye, 'benim derdimi bilme' dedi. Ben şeker hastasıyım, benim sekerim çıkar diye bana bir şey demezdi. 'Sen canını sıkma' derdi bana. O gün doktora gitmesini söyledim. 'Panik atak beni bunaltıyor, bu ara sabahlara kadar uyutmuyor' dedi. Eşimi kimse kötü bilmesin. Benim kocam dışarıdaki köpeği görse alır eve gelirdi, 'bu yaralı, yemek verelim' derdi. Kimseye kızmazdı, kendi yavrusuna mı kıyacak o? Benim komşularım bize gelirdi, eşim kötü olsaydı kim gelirdi bize?" diye konuştu.

'YAVRUMU ÖLDÜRDÜ AMA KATİL DEĞİL'

E. Yıldız, eşine 'cani baba', 'cani koca' denilmemesini isteyerek, "Kötü biri olsa eşim, 'Kötü bir adam çeksin ne hali varsa görsün' derdim; ama değil, kötü biri değil. Benim yavrumu öldürdü; ama katil değil o, iyileşsin gelsin. Ben kıyamam eşime, benim kocam hastaydı. Kızına 'çiçeğim, prensesim, bir tanem' derdi. Yavrularının hiçbirine kıyamazdı. Benim canımı aldı; ama kötü biri değildi. Ne yapayım kaderim buymuş Allah’tan geldi. Evladını toprağa veren anne ertesi gün, öldüren kocasına böyle bir şey demez. Ama benim kocam kötü biri değil. Bunu bilin. Kendi yapmadı, hastalığı yaptırdı" dedi.