Sevgilisini dövüp 'Kadına şiddete karşıyım' dedi, 19 yıl 6 ay hapis cezası aldı

Ankara'da yaşayan ve Mersin'deki sevgilisi E.P.'nin evine gidip alıkoyarak şiddet uygulayan 32 yaşındaki Celal T., tutuksuz yargılandığı davada indirimsiz 19 yıl 6 ay hapis ev 30 bin TL para cezasına çarptırıldı. Celal T., "Lisanslı boksörüm, birine şiddet uygulamak istesem ciddi anlamda şiddet uygulayabilirim. Kadına şiddete ben de karşıyım" diyerek kendini savundu. 

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2021 13:08
Değiştirme Tarihi: 26.03.2021 13:08
Sevgilisini dövüp 'Kadına şiddete karşıyım' dedi, 19 yıl 6 ay hapis cezası aldı

Korkunç olay 25 Ağustos 2019 günü Mersin'de yaşandı. Ankara'da yaşayan 32 yaşındaki Celal T., sevgilisi E.P.'nin evine gitti. E.P. işe gidince de, genç kadının bilgisayarını ve flaş belliğini inceleyen Celal T., gördüğü fotoğraflar karşısında sinirlendi ve E.P. eve gelince tartışmaya başladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Tartışma sırasında evden çıkmak isteyen E.P.'yi alıkoydu. Kadının cep telefonu ile özel fotoğraflarının olduğu flaş belleği ve evin anahtarını alan Celal T., E.P.'yi dövdü. Daha sıonra evden çıktı. E.P.'ye fotoğrafları yayacağını söyleyerek, şantaj yapan Celal T., 2 gün sonra geri gelip, eşyalarını aldı. E.P.'nin şikayetçi olması üzerine hakkında Mersin Adliyesi 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan Celal T., 4'üncü duruşmada "Hakkımdaki iddiaları kabul etmiyorum. Ben ona acıdığım için birlikte oldum. Geçmişte babasından şiddet görmüş, destek olmak amacıyla onunla birlikteydim. Lisanslı boksörüm, birisine şiddet uygulamak istesem ciddi anlamda şiddet uygulayabilirim. Bu bile olayın asılsız olduğunu gösteriyor. Kadına şiddete ben de karşıyım. Evlilik arifesindeyim. Suçsuzum, beraatımı istiyorum" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

HAPİS VE PARA CEZASI VERİLDİ

Mahkeme heyeti, tutuksuz sanık Celal T.'yi 'konutta yağma' suçundan 10 yıl, 'cebir, tehdit ve ya hile kullanarak kişi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 4 yıl, 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçundan 2 yıl 6 ay, 'nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlali' suçundan 1 yıl, 'yağma' suçundan 2 yıl olmak üzere indirimsiz toplam 19 yıl 6 ay hapis ile 30 bin TL adli para cezasına çarptırdı. Tutuksuz sanık hakkında kararın kesinleşmesi ve infazın başlamasına kadar yurt dışı yasağı ile adli kontrol şartı koyuldu. 

Kaynak: DHA